Veysonnaz
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Veysonnaz

Почетна страна  >  Svajcarija  >  Veysonnaz
Сместување
5 Сместување
Ски патекa
412km Ски патекa
До
1400m До 3330m

VeysonnazПоради својата исклучителна позиција, Veysonnaz може да се пофали со дури 300 сончеви денови годишно. Додајте го на ова вртоглаво прекрасниот поглед на долината на Рона, како и изненадувачки гостопримливите луѓе.

Veysonnaz е дел од 4 Vallées, најголемата поврзана ски регија во Швајцарија и трета во Европа. 4 Vallees нуди бескрајни можности за разгледување и турно скијање, особено од Mont-Fort и Mont Gele, каде што гондолата од 1900м ве носи до надморска височина од 3.330м. Во подрачјето се уцртани 82 freeride патеки.

За панорамско уживање, одберете го спустот Col des Mines.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
1 Пекара
1 Туристичко биро
1 Банка/банкомат
1 Пошта
1 Лекар

Дополнителна понуда за скијачи


1 Snowshoeing
1 Ski touring
1 Ски параглајдинг

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.