Saas Fee
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Saas Fee

Почетна страна  >  Svajcarija  >  Saas Fee
Сместување
21 Сместување
Ски патекa
145km Ски патекa
До
1483m До 3573m

Saas FeeFREE RIDE РЕПУБЛИКА

Во четири села со префикс Saas: -Balen, -Grund, -Almagell и главно Saas -Fee, моторниот сообраќај не е дозволен. Пространото село има богата комерцијална понуда од сите видови, вклучително и неколку apres-ski барови поставени веднаш под ски патеките. Поглед на глечерот и живите улици, каде што има продавници и кафулиња вреди да се посетат гранките на традицијата. Можете исто така да го посетите музејот на отворено во центарот.Можете исто така да го посетите музејот на отворено во центарот. Одгледувачите на ридовите во јужна Швајцарија ја заштитуваа храната во житниците со камена бариера по која глодарите не можеа да се искачат. Во Saas Fee, брвнарите се споени во музеј на отворено.

Поминете ден на моќниот глечер Allalin висок 3.500м. Привилегија е да се спуштате на падината Langfluh (2.870м.н.в.) на свежите утрински температури, по свежо изрезбана патека, особено ако сте меѓу првите што стигнале на почетната точка.
Највисоката точка на ски центарот е глечер висок 3.000м, кој е чудесно моќен и простран, така што можете да се спуштите насекаде, долж падините или во правот меѓу нив. На долгото патување во долината, која е на 1.700м висинска разлика, има неколку места за забава - од тркачки и брзи патеки до снежен парк кој нуди забава и за почетници и за акробати.

Saas-Fee е одличен избор и за семејство и за весели друштва на големи надморски височини. Во било кое време од годината, бидејќи Allalin е единствениот швајцарски глечер покрај Zermatt, каде што се скија дури и во лето.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
1 Пекара
1 Туристичко биро
1 Банка/банкомат
1 Пошта
1 Лекар
1 Стоматолог
1 Аптека
1 Кино
1 Музеј

Дополнителна понуда за скијачи


1 Лизгалиште
1 Snowshoeing
1 Ski touring
1 Ноќен клуб / дискотека

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.