La Tzoumaz
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


La Tzoumaz

Почетна страна  >  Svajcarija  >  La Tzoumaz
Сместување
6 Сместување
Ски патекa
412km Ски патекa
До
1400m До 3330m

La TzoumazНа сончево плато среде врвовите, Вербиер е најголемото место во 4 Vallées. Алпски шарм на селото, каде строгите регулативи дозволуваат само традиционална дрвена конструкција, а космополитската атмосфера привлекува познати личности и крунисани глави. Понудата на одлични ресторани, барови и клубови, како и бројни ексклузивни бутици и спортски продавници е очигледна, а преполниот календар за сите видови настани му дава дополнително темпо на местото.

Соседната долина припаѓа на селото La Tzoumaz со богата понуда за спортисти и семејства, која вклучува лизгалиште, затворен базен и 10-километарско санкалиште, што се смета за најдолго во романска Швајцарија.
Селото некогаш се нарекувало Mayens-de-Riddes, а денешното име потекнува од разговорниот глагол tzoumer, што меѓу локалното население значи да се одмори.

Живописното планинско гратче се наоѓа во срцето на планините Valais на надморска височина од 1500 м. Местото нуди прекрасен поглед на целата долина Рона и е одлична почетна точка за скијање низ целата област 4 VALLEES. На располагање имате над 400 км ски патеки. поврзани со 92 ски направи. Препорачуваме скијање во највисоката област 4 VALLEES, врвот Монт Форт каде ќе можете да се восхитувате на околните Алпи од надморска височина од 3330 м.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Повеќе продавници (Шпар и Серпа)
1 Пекара
Во местото има мала пекара
1 Отворен паркинг:
Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
1 Гаража:
Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
1 Туристичко биро
Office du Tourism de La Tzoumaz, info@latzoumaz.ch
1 Банка/банкомат
Office du Tourism.
1 Пошта
1 Лекар
1 Прва помош
+041273051600
1 Стоматолог

Дополнителна понуда за скијачи


1 Лизгалиште
Во местото има лизгалиште, кое е отворено во вечерните часови.
1 Snowshoeing
Пешачење по снег, сите информации во Office du Tourism La Tzoumaz

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.