+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Rogla

Почетна страна  >  Slovenija  >  Rogla
Сместување
7 Сместување
Ски патекa
12km Ски патекa
До
1100m До 1517m

RoglaСки центарот Rogla нуди се што е потребно за идеален зимски одмор. Угостителските објекти се наоѓаат непосредно на ски стазите, а во хотелскиот комплекс Rogla има: продавница, ресторан, кафана, аперитив бар, слаткарница, пивница, дискотека, трафика, изнајмување на ски опрема.
Спортска понуда: природно лизгалиште, базен, сауна, солариум, трим соба, спортска сала со терен за тенис, сквош, кошарка, ракомет, одбојка, мини фудбал, куглање, атлетски скокови. Можност за организирање на излет.

Во идиличниот регион Zrečko Похорје, на надморска висина од 1517 m се наоѓа ски центарот Rogla. Одлично уредени ски стази за почетници и за напредно ниво. Хотелите и бунгаловите се наоѓаат дирекно на ски стазите.
Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има мал маркет.
1 Туристичко биро
TIC Rogla, телефонски број +386 (0)3 757 64 40.
1 Банка/банкомат
Во местото има банкомат.
1 Продавница за сувенири
Во местото има мала продавница за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полиција: 113
1 Лекар
Итна медицинска помош: 112
1 Прва помош
Итна медицинска помош: 112
1 Планинска служба
Планинска служба за спасување: 112

Дополнителна понуда за скијачи


1 Санки со коњска запрега
Јавање коњи повеќе информации на +386 (0)41 639 822.
1 Snowshoeing
Snowshoeing со водич, секој ден, во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефонски број +386 (0)3 757 60 00.
1 Концерт: Rogla Freestyle Week
Традиционален повеќедневен фестивал за спортски и музички програми. Тоа е закажано за третата недела од март.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.