+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Mariborsko Pohorje

Почетна страна  >  Slovenija  >  Mariborsko Pohorje
Сместување
11 Сместување
Ски патекa
42km Ски патекa
До
325m До 1327m

Mariborsko PohorjeMariborsko Pohorje е најголем ски центар во Словенија со голем избор на сместувачки капацитети и богата wellnes понуда. За совршен зимски одмор ќе се погрижат добро уредените ски стази, планинските патеки за пешалење, прекрасна природа и многубројните активности после активен скијачки ден.
Покрај скијањето, овде може да уживате и да се опуштите во некој од бројните wellness центри.
Mariborsko Pohorje е одличен избор за фамилијарен одмор. Ски стазите се прилагодени за почетници, а за напредно ниво има околу 41km ски стази. Ова место е познато по еден од најстарите FIS Alpine Ski World Cup “Golden Fox натпревар. Навечер скијачите можат да уживаат во најдолгата осветлена стаза за ноќно скијање во Европа.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари
1 Месара
Во местото има месара
1 Туристичко биро
Туристички информации, телефонски број +386 (0)2 23 46 611
1 Банка/банкомат
Повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Марибор, телефонски број +386(0)2 429 26 00 или 113.
1 Пошта
Пошта
1 Болница
Болница во Марибор.
1 Лекар
Медицинска служба - телефонски број 112
1 Прва помош
Прва помош - телефонски број 112
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација во здравстен центар, телефонски број +386 (0)2 228 62 00.
1 Аптека
Аптека
1 Планинска служба
Горска служба, телефонски број 112
1 Кино
Кино Cineplexx Maribor.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглање, отворено секој ден од 10:00 до 22:00. Задолжителна резервација на број 386 (0)591 78917.
1 Затворен тениски терен
Тенис центар ŽTK Maribor, резервација на телефон +386 (0)41 958 611.
1 Сквош
Сквош терен во хотелот Hbakuk, резервација на број +386 (0)2 300 8382.
1 Спортски центар
Отворено во среда, петок, сабота и недела. Влез 3€, можност за изнајмување на чевли за лизгање. Повеќе информации на +386 (0)2 320 78 32
1 Лизгалиште
Покриено лизгалиште во сала Maribor,
1 Snowshoeing
Snowshoeing со водич секој ден, во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефонскиот број +386 (0) 83 88 916.
1 Параглајдинг
Параглајдинг лет во тандем, резервации и информации на број +386 (0)51 898 682.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови Trust, Fuego, Niagara, Plusminus.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.