+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Vila Edelweiss

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   

Villa Edelweiss Rooms & App Kranjska Gora се наоѓа во Gozd Martuljek, 4 км од Kranjska Gora. Се наоѓа на мирна локација со прекрасен поглед на планината Špik. Нуди пространа градина со отворен базен, дрвен мебел и сауна.

Вилата располага со неколку различни апартмани, кои имаат удобни кревети, дневна соба со LCD телевизор,, комплетно опремена кујна со машина за миење садови и рерна, бања со када или туш кабина , некои апартмани имаат и балкон. Исто така, на располагање се и двокреветни и трокреветни соби со услуга ноќевање + доручек.
Доручекот се служи во склоп на сместувањето, а ручекот и вечерата во локалниот ресторан Jožica, оддалечен 1,1 км од хотелот.

Во околината можете да уживате во активности како што се планинарење, скијање, голф и велосипедизам. Има и ски склад, продавница за изнајмување на велосипеди и бесплатен приватен паркинг. Најблиските ски патеки се во Kranjska Gora, на оддалеченост од 6.3 км од вилата. До нив вози ски автобус, чија станица се наоѓа до ресторанот Jožica.
1 6300 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 6300 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 1100 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 300 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Завршно чистење
  Пред напуштање на апартманот потребно е да се измијат садовите, да се исчисти машината за садови и да се исфрли ѓубрето.
 • 1 Дополнително легло
  Во неколку сместувачки единици има можност да се вметне дополнителен кревет само за деца. Неопходна е претходна најава-при резервација.
 • 1 Домашни миленици
  Дозволени се два домашни миленици по апартман.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.
 • 1 Отворен базен
  Информација за работното време на отворениот базен се наоѓа на рецепција.
 • 1 Сауна
  Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.4864899,13.8397029,17
 • Адреса: Jezerci 10
 • Поштенски број: 4282 Kranjska Gora
 • Најблизок Ски лифт: 6300 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 6300 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 1100 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 300 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 6300 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 500 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: 0038659160205
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 08:00 - 15:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.

 • Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.

Корисни информации

Check in: 16:00 - 18:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување 0038631209803 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Завршно чистење Задолжителна доплата на рецепција Пред напуштање на апартманот потребно е да се измијат садовите, да се исчисти машината за садови и да се исфрли ѓубрето.
Дополнително легло незадолжителна доплата при резервација Во неколку сместувачки единици има можност да се вметне дополнителен кревет само за деца. Неопходна е претходна најава-при резервација.
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција Дозволени се два домашни миленици по апартман.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.27€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 0.63€ по лице на ден Цената на туристичката такса може да се смени, го задржуваме правото да ја смениме цената врз основа на налогот на локалната заедница.
Туристичка такса бесплатно Деца до 7 години не плаќаат туристичка такса.
Дополнителен појадок незадолжителна доплата при резервација Доколку ви е потребен појадок, непоходно е тоа да го напоменете при правење на резервацијата.
Дополнителен ручек незадолжителна доплата на рецепција Доколку ви е потребен ручек, непоходно е тоа да го напоменете при правење на резервацијата.
Дополнителна вечера незадолжителна доплата на рецепција Доколку ви е потребна вечера, неопходно е тоа да го напоменете при правење на резервацијата.
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
Повеќе за вас Објектот има своја винарска визба За повеќе информации обратете се на рецепција.
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
Отворен базен вклучено во цената Информација за работното време на отворениот базен се наоѓа на рецепција.
Сауна незадолжителна доплата на рецепција Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.