Kranjska Gora
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Kranjska Gora

Почетна страна  >  Slovenija  >  Kranjska Gora
Сместување
12 Сместување
Ски патекa
20km Ски патекa
До
813m До 1295m

Kranjska GoraДо пред една деценија се сметаше дека Крањска Гора назадува. Тоа беше порано. Сега се собраа, се обединија и убаво ја развиваат дестинацијата.

Долга традиција, атрактивност во текот на целата година и романтичен центар Крањска Гора. Оваа година воведоа заедничка сезонска ски -карта со Вогел.

Покрај зимската романтика и скијање, Крањска Гора нуди многу повеќе, од разновидни настани и анимации, до атрактивни активни искуства. Малите деца во градинка ги учат првите скијачки „чекори“ како родителите би можеле да скијаат или да се релаксираат во мир во ски центарот, каде што оваа година е обезбеден бесплатен Wi-Fi сигнал. Скијачите тркачи можат да ги посетат Планица и Тамар или да возат велосипед во Крањска Гора (исто така навечер), турно скијачите можат да се спуштат од Мојстровка и други врвови, а вистинско уживање е скијачката тура Триглав од Кредарица до Крма.

Вдишете свеж воздух во зимското пешачење - дури и навечер, со факел во рака. Ќе најдете повеќе забава и адреналин во Снежниот парк, навечер се санка на блиските патеки, каде ќе ве вози теренец, или санка со кучиња. Обидете се да возите велосипед на снег. Во топлината, за загревање, побегнете во хотелските базени и велнес центри, или на вкусна пица или добар домашен оброк и испробајте ја среќата во казиното.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари
1 Туристичко биро
Туристичко информативен центар, контакт телефон +386 (0)4 580 94 40.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банкомати.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Крањска Гора, контакт телефон +386 (0)4 582 07 00 или 113.
1 Пошта
Пошта Крањска гора, затворена во недела.
1 Лекар
Медицински центар, телефон: 112
1 Прва помош
Прва помош, телефон: 112
1 Аптека
Аптека Крањска гора, затворена во недела.
1 Планинска служба
Планинска служба, телефон: 112
1 Кино
Кино ''People's Home'' Kranjska Gora, 300 седишта.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Сквош
Сквош терен во хотелот Spik, резервација на телефон: +386 (0)4 587 71 00.
1 Лизгалиште
Oтворено лизгалиште, се наоѓа меѓу hotel Ramada и Kompas. Можност за наем на опрема.
1 Качување по мраз
Качување по замрзнатиот водопад Martuljek, со лиценциран водич. Информации и резервации на телефон +386 (0) 4 580 94 40.
1 Санки со кучешка запрега
Кучешки запреги по околните села и планини. Сите информации на телефон +386 (0) 51 63 55 46.
1 Snowshoeing
Качување по планини во придружба на водич, секој ден, зависно од временските услови. Информации на телефон +386 (0) 4 580 94 40.
1 Ski touring
Тури со водич по околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Информации и резервации на +386 (0)4 580 94 40.
1 Параглајдинг
Параглајдинг во тандем, резервации и информации на број +386 (0)51 623 701.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќен клуб Vopa pub.
1 Концерт: Silvestrovanje na prostem

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.