+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Bohinj

Почетна страна  >  Slovenija  >  Bohinj
Сместување
8 Сместување
Ски патекa
22km Ски патекa
До
569m До 1800m

BohinjЗИМСКИ АКТИВНОСТИ ВО BOHINJ

Bohinj е место каде тешко ќе останеш без идеи за активен одмор. Ако снежните услови се добри, Bohinj се претвора во вистински зимски рај. Има 60 километaрски уредени патеки за нордско скијање (половина во долината и половина во Pokljuka), различни видови на ски патеки и богата дополнителна понуда (снежен парк, детски парк и тобоган патека ...).

ДЕНОТ Е КРАТОК ЗА СИТЕ ЗАНИМЛИВОСТИ

Краткиот ден не мора да биде пречка за уживање. По зајдисонце денот дополнете го со ноќно скијање, ноќно крос-кантри скијање, уметничко лизгање на осветлени лизгалишта, ноќна прошетка со факел или ноќно санкање со Вогел.

ЗА МАЛИ И ГОЛЕМИ, ЗА РОМАНТИЧАРИ И ГУРМАНИ ...

Во Bohinj околните планини ви нудат неограничени можности за санкање и први скијачки завои на вашите најмлади. Разновидноста на одморот ја надополнуваат и интересните прошетки по снегот, романтично возење со снежна запрега, релаксирачка прошетка, зимско јавање, wellness релаксација, куглање, вкусен оброк во домашните ресторани или дури и забавна борба со снежни топки на блиската лединка.

АДРЕНАЛИНСКА АКЦИЈА

Ако на срцето му е потребна повисока доза адреналин, обидете се во: зимско тандем параглајдерство, забавен снежен рафтинг, airboarding,ski jöring(скијање на коњска или кучешка санка), качување на ледени карпи или зимски велосипедизам.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има маркет.
1 Пекара
Во местото има пекара.
1 Туристичко биро
Туристичко информативен центар
1 Банка/банкомат
Во местото има банкомат.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полиција: 113
1 Пошта
Пошта Вohinj, затворена во недела и за празници.
1 Лекар
Итна медицинска помош: 112
1 Прва помош
Итна медицинска помош: 112
1 Планинска служба
Горска служба: 112

Дополнителна понуда за скијачи


1 Лизгалиште
Отворено лизгалиште Pod Skalco, отворено секој ден од 11:00 до 21:00 h. Можност за изнајмување на лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување по ледена карпа во придружба на водич, можност за најмување опрема. Информации и резервации на тел. број +386 (0) 31 385 237.
1 Санки со коњска запрега
Возење со кочија по околината на Bоhinj предвидена е секој ден во зависност од временските услови.Информации и резервации на телефонски број +386 (0) 31 385 237.
1 Snowshoeing
Качување по планина со водич е предвидено секој ден, во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефонски број +386 (0) 41 83 20 76.
1 Ski touring
Тури по околните планини под надзор на лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Информации и резервации на телефонски број +386 (0) 41 83 20 76.
1 Параглајдинг
Тандем лет параглајдинг, резервации и информации на телефонски број +386 (0) 41 83 20 76.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.