+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Ski opening


CIVETTA
Термини: 11.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019

Веќе од 199€ по лице

Децата до 8 год скијаат ГРАТИС!

loading ...

SKIFUN потврденаСки патеки во местата Alleghe, Selva di Cadore и Val di Zoldo, меѓусебно се поврзани во Ski Civetta. Опкружени со прекрасните врвови од преку 3000m Civetta и Pelmo. На север гледа на врвовите на 5 Torri, а на запад на глечерот Marmoladа. Овој ски центар е национален парк и исто така е под заштита на UNESCO.

Инфраструктурата е модерна и убаво одржувана а покриеноста со вештачки снег е 90%. Од 80 км ски патеки, неколку се почетнички, неколку црни, но повеќето се погодни за сите типови на скијачи.

Секој од населбата има свој snow park, па децата може да уживаат во игра и анимација. Ноќно скијање е една од атрактивните активности на ски центарот.

На сите гости на SKIFUN отворањето во Civettа е обезбеден единствен попуст 1=2 за влез во одличниот Dolomia Spa (еден плаќа, другиот има гратис). *Гостите на Residence Valpiccola и Hotel Valgranda имаат влез во базенот кој е вклучен во цената.

Повеќе за ски ресортот
Повеќе за местото
Видео

ПОСЕБНИ ЦЕНИ И ПОГОДНОСТИНАЈДОБАР ИЗБОР НА SKI OPENING:

4 дневна ски карта за 80 км ски патеки
Изнајмување на апартман во Residence Valpiccola 3*
Во цената: постелнина, крпи + финално чистење!
Бесплатна употреба на внатрешниот базен!

АКЦИСКА ЦЕНА: веќе од 205€ / по лице!
БЕЗГРИЖЕН SKI OPENING:

4 дневна ски карта за 80 км ски патеки
ПОЛУПАНСИОН во Hotel Sporting Zoldo Alto 3*
Бесплатно опуштање во хотелскиот wellness
Во цената е вклучена Wi-Fi конекција
НАМАЛЕНА ЦЕНА: веќе од 340€ /по лице!
ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОПУСТИ:

До 25% попуст на сместување!
Дури 22% попуст на ски карта!
Ексклузивни погодности во wellness центарот Dolomia Spa

Избраниloading ...


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.