+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Ski opening


ALTA BADIA
Термин: : 11.12. - 15.12.2019

Веќе од 243 € по лице

Одлична дестинација за скијачките гурмани!

loading ...

SKIFUN потврденаАко сте вистински гурман, а истовремено сакате да скијате на одличен ски центар, Alta Badia е единствен вистински избор за вас.

Alta Badia се наоѓа во срцето на Доломитите , каде последните години еволуирала во одлична кулинарска дестинација , исто така благодарејќи на концептот 'Скијање со вкус - Sciare con gusto'. Концептот вклучува повеќе меѓународно познати готвачи , каде што секој во својата колиба ќе припреми уникатно јадење со локални состојки, кое потоа ќе се нуди во мени во текот на целата сезона. Различни кулинарски настани се организираат во текот на целата година, помеѓу останатото можете да скијате со вистински сомелие, да пробате италијански вина или да посетите некој од рестораните со Мишелин ѕвезди.

Надвор од ресторанот ве чекаат 130 км ски патеки, кои понекогаш со својата убавина ги воодушевуваат и најамбициозните скијачи. Ски центарот е дел од познатата Sella Ronde и со ски карта Dolomiti Superski можете да скијата на дури 1200 km ски патеки!

Alta Badia во секој момент нуди голема акција: Плаќате 3, а скијате 4 дена! Акцијата важи до сабота, 21.12.2019 година, но доколку сакате да скијате во недела (22 декември ), потревно е да купите 4 дневна ски карта.

Повеќе за ски ресортот
Повеќе за местото
Видео

ПОСЕБНИ ЦЕНИ И ПОГОДНОСТИНАЈДОБРА ЦЕНА:

Ски карта 4 = 3 (плаќате 3, а скијате 4 дена!)
Изнајмување на апартман во објектот Ciasa Mira
200м од жичарницата Gardenaccia - која е одлична почетна точка
Бесплатен Wi-Fi и паркинг

НАМАЛЕНА ЦЕНА: 243 € / по лице!
НАЈДОБАР ИЗБОР:

Ски карта 4 = 3 (плаќате 3, а скијате 4 дена!)
Изнајмување на апартман во Ciasa Agreiter 3*
Одлична локација во близина на ски патеките и жичарниците
Вклучено во цената: Дневно и завршно чистење, постелнина, крпи, Wi-Fi и паркинг

НАМАЛЕНА ЦЕНА: 272 € / по лице!
ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОПУСТИ:

EARLY BOOKING ПОПУСТ - само до 01.09.2019!
Посебна акција: Плаќаш 3, скијаш 4 дена

Избраниloading ...


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.