+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

snow

Ski opening


Почетна страна  >  ski-opening
loading ...

Заедно до врвот


Отварањето на ски сезоната е најважен дел од работењето на европските ски центри. Тимот на SKI FUN вредно работи секое лето, ги прегледавме сите понуди и внимателно ги одбравме само најдобрите.

Секогаш се ориентираме по високи и важни критериуми за максимално уживање на секој клиент:

*најдобар однос меѓу цената и квалитетот;
*добра локација на сместувачките капацитети за продолжените викенди;
*седумдневни пакети во повеќето европски ски центри;
*квалитетно сместување по најниска цена;
*уреден и раздвижен планински амбиент.

Да ја затвориме работната година со стил и да ја отвориме ски сезоната како доликува, обезбедивме: забава на ски патеките, ноќни забави за паметење, награди и бројни изненадувања.

Спорт, дружење и музика се неделиви елементи кои не полнат со позитивна животна енергија. Идејата за посебни програми со многу добра забава во врвните ски ресорти е со желба да ги наполниме батериите и овозможиме спомени кои ќе траат цел живот.

Тимот на SKIFUN

SKIFUN тимот ветува 
Врвна забава на ски патеките, анимација и многу награди;
Тестирање на ски и борд опрема од познати производители;
Можност за рефундација на пари, во случај на недостаток на снег.
Продолжени викенди или седумдневни пакети;
Каде? Во ски центрите на: Австрија, Италија и Франција;
Подарок ваучер - во вредност од 10EUR за уште едно скијање во март!
 

Избери го својот Ski opening пакет

Ski opening Alta Badia

Датум: 11.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Уживање за сите скијачки гурмани!

- 4 ноќи + 3=4 ски карти се за 243€!
- Ски карта Dolomiti Superski за 1200 км ски патеки
- Посебна акција: Плаќап 3, скијаш 4 дена!

Ski opening Arabba

Датум: 04.12. - 08.12.2019 / 11.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: Големи можности за скијање

- 4 ноќи + 3=4 ски карти веќе од 261€!
- Ски карта Dolomiti Superski за 1200 км ски патеки
- Посебна акција: Плаќате 3, скијате 4 дена!

Ski opening Bad Kleinkirchheim

Датум: 12.12. - 15.12.2019 / 19.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: Совршена комбинација на скијање и релаксација во Термите!

- 3 ноќи + 3 дневна ски карта повеќе од 180€!
- Оддалеченост од Скопје: 1087 км - Ски картата вклучува 1x 3 часовен влез во термалната бања Römerbad

Ski opening Civetta

Датум: 11.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: Добар избор за семејства со мали деца

- 4 ноќи + 4 дневна ски карта веќе од 205€!
- Деца до 8 години скијаатGRATIS!
- Ексклузивни попусти во Wellness центарот

Ski opening Drei Zinnen Dolomiti

Датум: 05.12. - 08.12.2019

SKIFUN препорака: Најдобар избор за семејства во Италија!

- 3 ноќи + 3 дневна ски карта веќе од 182€!
- Ски школа за деца (4-14 години) - Деца помлади од 8 години скијаат БЕСПЛАТНО!

BalkanSKI OPENING Jahorina

Датум: 11.12. - 15.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Отварање на ски сезона по најниска можна цена!

- 3 ноќевања + 3 дневна SKI PASS за само 91 €!
- Балканскаски забава со трубачи
- Вечерна забава со диџеј + ĆEVAPI PARTY
Ski opening Katschberg

Датум: 05.12. - 08.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 21.12.2019

SkiFun препорака:
- 3 ноќевања + 3 дневна ски карта за 205 €!
- Екстремно популарен ски центар - Проверено сместување директно на ски патеките
RockerSKI OPENING Kitzbühel

Датум: 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Ski opening за сите rock и скијачки легенди!

- 4 ноќевања + 4 дневна ски карта од 246€!
- Apres ski и вечерни забави со rock DJ
- Обиколка на Streif со Bojan Križaj и Jurе Košir
- Rock концерт со Matjaž Jelen од Šank Rock
Ski opening Kreischberg

Датум: 05.12. - 08.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Најдобар ски центар за семејства со мали деца!

- 3 ноќевања + 3 дневна ски карта веќе од 178€!
- Оддалеченост од Скопје: 1139 километри
- Деца до 15 години скијаат БЕСПЛАТНО

Ski opening Kronplatz

Датум: 04.12. - 08.12.2019 / 11.12. - 15.12.2019 / 17.12. - 21.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: најдобар избор за љубителите на забави и carving

- 4 ноќевања + 3 = 4 дневна ски карта веќе од 218€!
- Посебна акција: Плаќате 3, а скијате 4 дена!
- Ски карта Dolomiti Superski Ски карта за 1200 км ски патеки
Ski opening Krvavec

Датум: 12.12. - 15.12.2019 / 19.12. - 22.12.2019

b>SKIFUN препорака: Толку блиску а навистина добро

- 3 ноќевања + 3 дневна ски карта за 191€!
- Вклучен ПОЛУПАНСИОН во Ski-in / Ski-out сместувањето
- Можност за бесплатна ски школа за деца и возрасни!

Ski opening Les 2 Alpes

Датум: 14.12. - 21.12.2019

SKIFUN препорака: Топ ски центар за забава

- 7 ноќи + 6-дневна ски карта за 215€!
- Apres ski и вечерни забави

Ski opening Les 3 Vallées

Датум: 07.12. - 14.12.2019

SKIFUN препорачува: Скијање на најголемото ски подрачје на светот

- 7 ноќевања + 6-дневна ски карта за 199€!
- Одлично скијање на 160 км ски патеки
- Можност за ски карта Les 3 Vallées за 600км патеки
Ski opening Les Orres

Датум: 14.12. - 21.12.2019

SKIFUN препорака: Најдобар Ski Opening во Франција

- 7 ноќевања + 6-дневна ски карта од 119€!
- Патот не поминува низ тунелот Frejus (без плаќање на тунелот)

Ski opening Nassfeld

Датум: 19.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: ЕДИНСТВЕН Ski opening со посебна програма за семејства!

- 4 ноќевања + 4-дневна ски карта од 716€ / за семејство!
- БЕСПЛАТНА 2-дневна ски школа
- Предбожиќна Apres-Ski забава со DJ
- Поклон од Дедо Мраз
Ski opening Obertauern

Датум: 05.12. - 08.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Снегот е загарантиран

- 3 ноќевања + 3-дневна ски карта веќе од 277€!
- Одличен ски центар (100 км ски патеки)

Ski opening Passo San Pellegrino

Датум: 11.12. - 15.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019 / 19.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: погодно за сите генерации

- 3 ноќевање + 3-дневна ски карта веќе од 207€!
- Еден од најдобрите ски центри во Италија
- Можност за користење на Wellness центарот во сите сместувања

Ski opening Saalbach

Датум: 05.12. - 08.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN советува: идеално за пробирливи скијачи

- 3 ноќи +3-дневна ски карта веќе од 174€!
- НОВО! Ски карта за 408 км патеки
-НОВО! Врска Saalbach - Zell am See

Ski opening Schladming

Датум: 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Еден од најголемите ски центри во Австрија

- 3 ноќевања + 3-дневна ски карта веќе за 305€!
- Легендарно рано отварање на ски сезоната (6.12.2019)
- Настап на Dimitri Vegas&Like Mike, Lost Frequences...
- Отварање на нова гондола на Planai
Ski opening Serre Chevalier

Датум: 14.12. - 21.12.2019

SKIFUN препорака: За сите оние не кои скијањето им е на прво место!

- 7 ноќевања + 6-дневна ски карта веќе од 204€!
- Одличен ски центар со дури 250 километри ски патеки
- Можност за автобуски превоз за 85€ / по лице
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.