+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


   Повторно филтрирај 
loading ...

СКИЈАЊЕ
2021/2022


Драги љубители на скијањето ,
 
Кога ја подготвувавме најдобрата и најразновидна понуда за скијање на бројните европски ски центри за сезоната 2021/2022, ги имавме предвид пред се' сите ваши претходни желби, пофалби и критики ... 
Веруваме дека секоја година сме се' подобри заради вас! Подготвивме различни ски пакети со наш сопствен или достапен автобуски превоз, огромен избор на сместувачки капацитети и ски карти.
Традиционално ја започнуваме ски сезоната со нашите веќе добро познати ски збиднувања - Ски опенинг, со кои обезбедуваме забавно и полно со настани отворање на новата сезона.

Во јануари и февруари на дневен ред се нашите најпопуларни ски пакети за семејства  - Бели седмици! Семејниот пакет покрај најдоброто сместување и ски-карти за целото семејство вклучува и ски-школа SKIFUN на словенечки јазик. За време на часовите од ски школата, децата ги подобруваат своите скијачки вештини, а родителите можат да скијаат самостојно! Каде? Во специјално избрани семејни ски центри во Австрија, Италија, Франција, Босна и Словенија. 
Сепак, скијањето не завршува кога завршува зимата, многу ски центри нудат одлично скијање до крајот на пролетта ... Ние ја завршуваме ски сезоната на крајот на сезоната, исполнета со забавни и интересни настани - тоа е SKIFUN-овиот Happy End
 Секоја година ја надополнуваме нашата понуда со многу други ски аранжмани, секогаш стремејќи се кон најповолни понуди и најдобар однос помеѓу квалитетот и цената. Ова се нашите предизвици, кои заедно со вас успешно ги надминуваме повеќе од 10 години. 
За да го олесниме планирањето на вашите зимски одмори, го следиме календарот на училишни одмори и празници 2021/2022 за основните и средните училишта, одобрен од надлежното Министерство на нашата република: 31.12.2021 - 20.01.2022 година, зимски одмор за сите ученици . 

Со ски центрите подготвивме и исклучителна придобивка што ви обезбедува мирен сон пред поаѓање. Во случај на можен недостаток на снег, ќе ви ги вратиме веќе уплатените средства на ваше барање. Снежна гаранција е ваша безбедност доколку избраниот ски центар не работи поради недостаток на снег.
Истовремено, свесни сме дека болеста не може да се предвиди, затоа подготвивме можност за уплата  на oсигурување од отказ на патувањето. Станува збор за осигурување кое Ви овозможува да,во случај на отказ, сносите трошоци во износ од најмногу 10%- без обзир во кој момент ќе го откажете патувањето. Оваа година, поради минатите настани поврзани со пандемијата COVID-19 (вирус на корона), го проширивме ризикот од отказ и го преименувавме во СКИФУН ГАРАНЦИЈА. Повеќе за ова може да прочитате овде.

Патувањата и излетите, пред се' скијањето во планинскиот свет, без обзир на должината - може да бидат непредвидливи. Поволното патничко здравствено осигурување со доплата за ски ризик  ќе се погрижи за можните трошоци за лекување на болести или повреди.
Нека започне вашето патување во белиот свет!
Вашиот SKIFUN тим 
Ski opening
Бели седмици за семејства

Ski opening
Оваа година за вас припремивме богат избор на Ski opening, на различни дестинации и во бројни термини! Меѓу нив ќе ги пронајдете оние најпопуларните кои традиционално се издвојуваат, а додадовме и некои нови дестинации.

Можете да бирате меѓу аранжмани, кои нудат сместување и ски карта, или пак да изберете Ski opening со дополнителна програма, каде ве чекаат бројни забави, концерти, тестирање на скии, наградни игри и уште многу други работи..

Проверете го овогодинешниот избор SKIFUN Ski Opening, погоден за сите генерации!

Повеќе од

Избери го својот Ski opening пакет

BalkanSKI OPENING Jahorina

Датум: 09.12. - 12.12.2021 / 16.12. - 19.12.2021 / 23.12. - 26.12.2021


SKIFUN препорака: Отварање на сезона по неверојатна цена - никогаш поефтина!

- 3 ноќевања + 3-дневна ски карта за луди 67€!
- Промоцијата на пакетот за бесплатна ски школа е завршена 1.12.2021!
- Balkan Apres ski party на ски патеката

Ski opening Alta Badia

Датум: 08.12. - 12.12.2021


SKIFUN препорака: огромен избор на врвно измазнети патеки и прекрасни пејзажи од Доломитите!

- 4 ноќевања + 3=4 ски карти-се' за 255€!
- Skipas Dolomiti Superski за 1200km патеки
- Посебна акција: Плаќаш 3, скијаш 4 денови!

Ski opening Arabba

Датум: 08.12. - 12.12.2021 / 15.12. - 19.12.2021


SKIFUN preporaka: ogromen izbor na vrvni peglani pateki i prekrasni gletki na Dolomitite!

- 4 nokjevanja + 3=4 skipass se za 245€!
- Skipas Dolomiti Superski za 1200km ski pateki
- Posebna akcija: Plakjaš 3, skijaš 4 denovi!
+ Skifun programa ApreSki → dobro društvo, ♪♫♪ i hrana vo terminot 8.12. - 12.12.2021.
Ski opening Bad Kleinkirchheim

Датум: 15.12. - 18.12.2021


SKIFUN sovet: TOP skijalište za kombinacija na skijanje i uživanje vo termite!

- 3 nokjevanja + 3-dnevna ski karta od 211€!
- Najblisko Koruško skijalište so 103km pateki
- Ski kartata vklučva 1x 3-časoven vlez vo Terme Römerbad

Ski opening Civetta

Датум: 08.12. - 12.12.2021 / 15.12. - 19.12.2021


SKIFUN preporaka: Super izbor za semejstva so mali deca

- 4 nokji + 3=4 skipass, se za 220€!
- Deca do 8 godini skijaat GRATIS!
- Akcija: Plakjaš 3, skijaš 4 denovi!
Ski opening Drei Zinnen Dolomiti

Датум: 08.12. - 12.12.2021 / 09.12. - 12.12.2021


SKIFUN препорака: прекрасни пејзажи над 2000 м.н.в. и најстрмната патека во Италија со 71% наклон

- 4 ноќевања + 4 дневна ски карта за 300€!
- Скијање на најмодерниот италијански ски-центар - Одлична ски област, од почетокот на декември до почетокот на април

+ Skifun програма ApreSki → добро друштво, ♪♫♪ и оброк
Ski Opening Kopaonik

Датум: 09.12. - 12.12.2021 / 14.12. - 19.12.2021 / 16.12. - 19.12.2021


SKIFUN совет: На скијање со слоганот – Да купуваме домашно!

- 3 ноќи со полупансион за неверојатни 89€!
- Со ски карта за 3 и 4 денови - подарок Ski kartica!
- Најубавата планина во регионот, нашиот КОП
- 340 km од Скопје и веќе сте на совршено уредена патека осветлена од сонцето
- Нови 4 патеки, подобрена инфраструктура и одлична забава на најголемиот Ski Opening

Фамилијарен Ski opening Kreischberg

Датум: 16.12. - 19.12.2021 / 23.12. - 26.12.2021


SKIFUN препорака: најмодерниот ски центар во Корушка и најдобрата програма за семејства!


- 3 ноќевања + тридневна ски карта за само 182€!
- БЕСПЛАТНА дводневна ски школа
- напишете писма навреме ... затоа што Дедо Мраз носи подароци за децата
+ Skifun програма ApreSki → добро друштво, ♪♫♪ и оброк во периодот 16.12. - 19.12.2021
Ski opening Kronplatz

Датум: 08.12. - 12.12.2021 / 15.12. - 19.12.2021


SKIFUN препорака: Одличен избор за карвинг мајсторите и DolomitiSuperski со 1200km ски патеки

- 4 ноќевања + 3=4 ски карта за 245€!
- Специјална понуда: Плаќате 3, скијате 4 дена!
- Организиран автобуски превоз во терминот 8.-12.12.

Ski opening Les Orres

Датум: 11.12. - 18.12.2021


SKIFUN препорака: Најповолен Ski opening во Франција!

- 7 ноќевања + 6-дневна ски карта за 151€!
- ski in / ski out планински куќарки за помали или поголеми друштва
- Организиран бус превоз
- До 30% попуст за рани резервации до 31.8.2021!

Free ski Livigno

Датум: 11.12. - 18.12.2021


SKIFUN препорака: одличен ски центар за помладите генерации

- 7 ноќи + 6-дневна ски карта за 275€!
- FREE SKI - Ски картата е вклучена во цената на сместување!
- Организиран автобуски превоз во терминот 11.-18.12.
- Duty free: зона без данок

Ski opening Passo San Pellegrino

Датум: 08.12. - 12.12.2021 / 09.12. - 12.12.2021 / 15.12. - 19.12.2021 / 16.12. - 19.12.2021


SKIFUN препорака: 100km одлично подготвени и долги ски патеки, како и ski in / ski out сместување

- 3 ноќи + 3-дневна ски карта за 202€!
- Можност за ски карта 3=4!
- Wellness содржини во сите објекти кои се во Skifun понудата
+ Skifun програма ApreSki → добро друштво, ♪♫♪ и оброк во терминот 16.12. - 19.12.2021.
Ski opening Serre Chevalier

Датум: 11.12. - 18.12.2021


SKIFUN preporaka: najgolemo skijalište so najdobro smestuvanje, a za najmalku pari!

- 7 nokji + 6-dnevna ski karta za 213€!
- Odlično skijalište so duri 250km pateki
- Odlična lokacija na smestuvanje - do glavnata gondola!
- Organiziran bus prevoz

Бели седмици за семејства
Белите седмици се најдобрите седмици во годината!

Белите седмици се фантастичен ски одмор за целото семејство, кој ние за сезоната2021 дополнително го подобривме!
Ски школа за деца, попладневна анимација на снегот, семејни Apres Ski забави, забавни игри во детскиот мини клуб, вечерни тематски забави, награди игри... Едноставно кажано: Забавна недела, полна со незаборавни настани и нови пријателства!

Избравме ски центри со убави и добро одржувани патеки, добри цени, пријатни домаќини и дополнителни понуди за деца. Веќе ве очекуваат нови авантури во италијанските Доломити и австриските или француските Алпи! Не заборавајте и тоа дека хит на минатата зима беше - Јахорина!

Повеќе од

Изберете ја својата БЕЛА СЕДМИЦА

Beli sedmici Bad Kleinkirchheim

Датум: 08.01. - 15.01.2022


SKIFUN препорака: Топ ски центар за комбинација на скијање и капење во терми!

- Бели седмици се'за 1622€ / по семејство!
- Најблискиот австриски ски-центар до нас, 100км ски патеки + 2 познати бањи!

- Ски школа за деца на српски јазик
Beli sedmici Civetta

Датум: 02.01. - 08.01.2022 / 08.01. - 15.01.2022


SKIFUN препорака: одличен ски-центар за семејства со мали деца

- Бели седмици од 1609€ /по семејство!
- Деца до 8 години скијаат ГРАТИС
- Ски школа за деца

СИТЕ СМЕСТУВАЊА СЕ ВЕЌЕ РАСПРОДАДЕНИ!
Бели седмици Kreischberg

Датум: 08.01. - 15.01.2022 / 19.02. - 26.02.2022


SKIFUN препорака: најдобар ски центар за семејства со мали деца!

- Бели седмици од 1552€ / по семејство!
- Единствени Бели седмици со бесплатна школа за бордање!
- Ски школа за деца на српски јазик
Beli sedmici Passo Tonale

Датум: 08.01. - 15.01.2022 / 09.01. - 15.01.2022 / 19.02. - 26.02.2022


SKIFUN препорака: Глечерски ски-центар со голем избор на патеки за сите вкусови и идилична населба

- Бели седмици од 1648€ /по семејство!
- Деца до 8 години скијаат ГРАТИС
- Ски школа на српски јазик
Бели седмици Valmeinier

Датум: 15.01. - 22.01.2022 / 22.01. - 29.01.2022


SKIFUN препорака: се препорачува на фамилии кои сакаат многу патеки, долги и широки

- Бели седмици од 1180€ / по фамилија!
- Ексклузивни попусти на ски карти и сместување!
- Ски школа за деца на српски јазик
Бели седмици Јахорина

Датум: 08.01. - 15.01.2022 / 15.01. - 22.01.2022


SKIFUN препорачува: Врвен ски центар за комбинација на скијање, добра локална кујна и ниски цени !!

- Бели седмици од 1091 €/за семејство!
- бесплатна ски карта за деца до 6 години!
- Детска ски школа на локален јазик
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.