+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

   Повторно филтрирај 
loading ...

СКИЈАЊЕ
2019/2020


Драги љубители на скијањето ,
 
При подготвувањето на понудите за ски сезоната 2019/2020 ги имавме на ум пред се' Вашите желби,пофалби, критики како и нашиот избор на најинтересни сместувања и програми.Со Ваша помош ја составивме најдобрата понуда. Фамилијарните бели недели, Ски опенинг и различните ски пакети  со сопствен или поволен автобуски превоз се наши предизвици кои ги победуваме повеќе од 10 години како би ја исполниле Вашата желба за совршен зимски одмор.
 
Посебно внимание им посветуваме на нашите приоритетни понуди Фамилијарни бели недели кои покрај најповолното сместување вклучуваат и ски карта ,врвна ски школа на српски јазик и посебно избрани центри во Aвстрија, Италија, Франција, Словенија , Србија и Босна. Заради навремено и наједноставно планирање на фамилијарната ски авантура, внимававме на термините на зимскиот распуст кои за училишната 2019/2020 година се предвидени во следниот период:
Заедно со ски центрите подготвивме и исклучителна погодност која Ви гарантира мирен сон пред поаѓање. Во случај на недостаток на снег во ски ресортот можеме да ви ги исплатиме сите уплатени средства. Со уплата на снежна гаранција остварувате сигурност дека Вашите пари ќе Ви бидат исплатени ако одбраниот ски центар биде официјално затворен.Ако тоа не Ви е доволно,можете да уплатите супер снежна гаранција и така ќе имате загарантирано бесплатен отказ на резервацијата до 3 дена пред поаѓање ако според Вашето мислење снежните услови во ски ресортот се незадоволителни.Повеќе за SKIFUN  снежната гаранција може да прочитате ОВДЕ:
 
Истовремено, свесни сме дека болест и други непријатности не е можно да се предвидат ,па затоа ви подготвивме можност за уплата  на oсигурување од отказ на патувањето. Станува збор за осигурување кое Ви овозможува да,во случај на отказ, сносите трошоци во износ од најмногу 10%- без обзир во кој момент ќе го откажете патувањето.
 
Патувањата и излетите, пред се' скијањето во планинскиот свет без обзир на должината може да бидат непредвидливи. Поволното патничко здравствено осигурување со доплата за ски ризик  ќе се погрижи за можните трошоци за лечење.
 
Вашето патување нека започне!
Вашиот SKIFUN тим 
Ski opening
Бела седмица за фамилии
Ski safari

Ski opening
Нашата дополнителна вредност се мери со вашето задоволство. Единствени Ski Opening пакети секоја година, секој декември и за сите генерации. Внимателно одбрани ски центри во Австрија, Италија и Франција, со богата понуда на сместување по најдобри услови...

Повеќе од

Избери го својот Ski opening пакет

Ski opening Alta Badia

Датум: 11.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Уживање за сите скијачки гурмани!

- 4 ноќи + 3=4 ски карти се за 243€!
- Ски карта Dolomiti Superski за 1200 км ски патеки
- Посебна акција: Плаќап 3, скијаш 4 дена!

Ski opening Arabba

Датум: 04.12. - 08.12.2019 / 11.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: Големи можности за скијање

- 4 ноќи + 3=4 ски карти веќе од 261€!
- Ски карта Dolomiti Superski за 1200 км ски патеки
- Посебна акција: Плаќате 3, скијате 4 дена!

Ski opening Bad Kleinkirchheim

Датум: 12.12. - 15.12.2019 / 19.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: Совршена комбинација на скијање и релаксација во Термите!

- 3 ноќи + 3 дневна ски карта повеќе од 180€!
- Оддалеченост од Скопје: 1087 км - Ски картата вклучува 1x 3 часовен влез во термалната бања Römerbad

Ski opening Civetta

Датум: 11.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: Добар избор за семејства со мали деца

- 4 ноќи + 4 дневна ски карта веќе од 205€!
- Деца до 8 години скијаатGRATIS!
- Ексклузивни попусти во Wellness центарот

Ski opening Drei Zinnen Dolomiti

Датум: 05.12. - 08.12.2019

SKIFUN препорака: Најдобар избор за семејства во Италија!

- 3 ноќи + 3 дневна ски карта веќе од 182€!
- Ски школа за деца (4-14 години) - Деца помлади од 8 години скијаат БЕСПЛАТНО!

BalkanSKI OPENING Jahorina

Датум: 11.12. - 15.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Отварање на ски сезона по најниска можна цена!

- 3 ноќевања + 3 дневна SKI PASS за само 91 €!
- Балканскаски забава со трубачи
- Вечерна забава со диџеј + ĆEVAPI PARTY
Ski opening Katschberg

Датум: 05.12. - 08.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 21.12.2019

SkiFun препорака:
- 3 ноќевања + 3 дневна ски карта за 205 €!
- Екстремно популарен ски центар - Проверено сместување директно на ски патеките
RockerSKI OPENING Kitzbühel

Датум: 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Ski opening за сите rock и скијачки легенди!

- 4 ноќевања + 4 дневна ски карта од 246€!
- Apres ski и вечерни забави со rock DJ
- Обиколка на Streif со Bojan Križaj и Jurе Košir
- Rock концерт со Matjaž Jelen од Šank Rock
Ski opening Kreischberg

Датум: 05.12. - 08.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Најдобар ски центар за семејства со мали деца!

- 3 ноќевања + 3 дневна ски карта веќе од 178€!
- Оддалеченост од Скопје: 1139 километри
- Деца до 15 години скијаат БЕСПЛАТНО

Ski opening Kronplatz

Датум: 04.12. - 08.12.2019 / 11.12. - 15.12.2019 / 17.12. - 21.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: најдобар избор за љубителите на забави и carving

- 4 ноќевања + 3 = 4 дневна ски карта веќе од 218€!
- Посебна акција: Плаќате 3, а скијате 4 дена!
- Ски карта Dolomiti Superski Ски карта за 1200 км ски патеки
Ski opening Krvavec

Датум: 12.12. - 15.12.2019 / 19.12. - 22.12.2019

b>SKIFUN препорака: Толку блиску а навистина добро

- 3 ноќевања + 3 дневна ски карта за 191€!
- Вклучен ПОЛУПАНСИОН во Ski-in / Ski-out сместувањето
- Можност за бесплатна ски школа за деца и возрасни!

Ski opening Les 2 Alpes

Датум: 14.12. - 21.12.2019

SKIFUN препорака: Топ ски центар за забава

- 7 ноќи + 6-дневна ски карта за 215€!
- Apres ski и вечерни забави

Ski opening Les 3 Vallées

Датум: 07.12. - 14.12.2019

SKIFUN препорачува: Скијање на најголемото ски подрачје на светот

- 7 ноќевања + 6-дневна ски карта за 199€!
- Одлично скијање на 160 км ски патеки
- Можност за ски карта Les 3 Vallées за 600км патеки
Ski opening Les Orres

Датум: 14.12. - 21.12.2019

SKIFUN препорака: Најдобар Ski Opening во Франција

- 7 ноќевања + 6-дневна ски карта од 119€!
- Патот не поминува низ тунелот Frejus (без плаќање на тунелот)

Ski opening Nassfeld

Датум: 19.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: ЕДИНСТВЕН Ski opening со посебна програма за семејства!

- 4 ноќевања + 4-дневна ски карта од 716€ / за семејство!
- БЕСПЛАТНА 2-дневна ски школа
- Предбожиќна Apres-Ski забава со DJ
- Поклон од Дедо Мраз
Ski opening Obertauern

Датум: 05.12. - 08.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Снегот е загарантиран

- 3 ноќевања + 3-дневна ски карта веќе од 277€!
- Одличен ски центар (100 км ски патеки)

Ski opening Passo San Pellegrino

Датум: 11.12. - 15.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019 / 18.12. - 22.12.2019 / 19.12. - 22.12.2019

SKIFUN препорака: погодно за сите генерации

- 3 ноќевање + 3-дневна ски карта веќе од 207€!
- Еден од најдобрите ски центри во Италија
- Можност за користење на Wellness центарот во сите сместувања

Ski opening Saalbach

Датум: 05.12. - 08.12.2019 / 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN советува: идеално за пробирливи скијачи

- 3 ноќи +3-дневна ски карта веќе од 174€!
- НОВО! Ски карта за 408 км патеки
-НОВО! Врска Saalbach - Zell am See

Ski opening Schladming

Датум: 12.12. - 15.12.2019

SKIFUN препорака: Еден од најголемите ски центри во Австрија

- 3 ноќевања + 3-дневна ски карта веќе за 305€!
- Легендарно рано отварање на ски сезоната (6.12.2019)
- Настап на Dimitri Vegas&Like Mike, Lost Frequences...
- Отварање на нова гондола на Planai
Ski opening Serre Chevalier

Датум: 14.12. - 21.12.2019

SKIFUN препорака: За сите оние не кои скијањето им е на прво место!

- 7 ноќевања + 6-дневна ски карта веќе од 204€!
- Одличен ски центар со дури 250 километри ски патеки
- Можност за автобуски превоз за 85€ / по лице

Бела седмица за фамилии
Фамилијарен клуб „Бели седмици“ е програма која се организира во повеќе термини за време на зимскиот распуст во јануари и февруари, во ски центрите на Аустрија, Италија и Франција.

Повеќе од

Избери ја најдобрата програма „БЕЛА СЕДМИЦА“

Бели седмици Bad Kleinkirchheim

Датум: 04.01. - 11.01.2020 / 11.01. - 18.01.2020 / 18.01. - 25.01.2020

SKIFUN совет: наменето за љубителите на wellnessa и одлични ски патеки

- Познатиот корушки ски центар со 103км ски патеки од 1.078-2.055 м.н.в.
- Мирно место со две одлични термални бањи за хедонисти
- Оддалеченост од Скопје: 1086 километри
- Ски карта за деца до 12 години само 1€ на ден!
Бела седмица Golte

Датум: 05.01. - 12.01.2020 / 12.01. - 19.01.2020

SKIFUN совет: Одличен избор за семејства со деца и почетници кои скијаат

- Бела седмица за 965€ / за семејство!
- Оддалеченост од Скопје : 1013 км
- Ново во понудата: Единствена бела седмица во Словенија
- Ски школа за деца на српски јазик
Бела седмица Valmeinier

Датум: 04.01. - 11.01.2020 / 11.01. - 18.01.2020 / 18.01. - 25.01.2020 / 25.01. - 01.02.2020

SKIFUN препорака: Го препорачуваме на семејства со добро предзнаење во скијањето

- Бела седмица од 1285€ / семејство!
- Оддалеченост од Скопје: 893 километри
- Ексклузивни попусти на ски карта и сместување!
- SKIFUN ски школа за деца

Ski safari
Ова е единствена прилика да посетите повеќе ски ресорти во тек на една недела. Пакетот покрај сместување, ски карта и автобус ги вклучува и трансферите до сите ски ресорти предвидени за обиколка според програмата на патување.

Повеќе од

Одбери го своето Ски Сафари задоволство

Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.