+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

   Повторно филтрирај 
loading ...

СКИЈАЊЕ
2018/2019


Драги љубители на скијањето ,
 
При подготвувањето на понудите за ски сезоната 2018/2019 ги имавме на ум пред се' Вашите желби,пофалби, критики како и нашиот избор на најинтересни сместувања и програми.Со Ваша помош ја составивме најдобрата понуда. Фамилијарните бели недели, Ски опенинг и различните ски пакети  со сопствен или поволен автобуски превоз се наши предизвици кои ги победуваме повеќе од 10 години како би ја исполниле Вашата желба за совршен зимски одмор.
 
Посебно внимание им посветуваме на нашите приоритетни понуди Фамилијарни бели недели кои покрај најповолното сместување вклучуваат и ски карта ,врвна ски школа на српски јазик и посебно избрани центри во Aвстрија, Италија, Франција, Словенија , Србија и Босна. Заради навремено и наједноставно планирање на фамилијарната ски авантура, внимававме на термините на зимскиот распуст кои за училишната 2018/2019 година се предвидени во следниот период:
Заедно со ски центрите подготвивме и исклучителна погодност која Ви гарантира мирен сон пред поаѓање. Во случај на недостаток на снег во ски ресортот можеме да ви ги исплатиме сите уплатени средства. Со уплата на снежна гаранција остварувате сигурност дека Вашите пари ќе Ви бидат исплатени ако одбраниот ски центар биде официјално затворен.Ако тоа не Ви е доволно,можете да уплатите супер снежна гаранција и така ќе имате загарантирано бесплатен отказ на резервацијата до 3 дена пред поаѓање ако според Вашето мислење снежните услови во ски ресортот се незадоволителни.Повеќе за SKIFUN  снежната гаранција може да прочитате ОВДЕ:
 
Истовремено, свесни сме дека болест и други непријатности не е можно да се предвидат ,па затоа ви подготвивме можност за уплата  на oсигурување од отказ на патувањето. Станува збор за осигурување кое Ви овозможува да,во случај на отказ, сносите трошоци во износ од најмногу 10%- без обзир во кој момент ќе го откажете патувањето.
 
Патувањата и излетите, пред се' скијањето во планинскиот свет без обзир на должината може да бидат непредвидливи. Поволното патничко здравствено осигурување со доплата за ски ризик  ќе се погрижи за можните трошоци за лечење.
 
Вашето патување нека започне!
Вашиот SKIFUN тим 
Бела седмица за фамилии
Ски пакети со автобуски превоз
Новогодишно скијање
Викенд пакет
Best deal
Ski safari
Ски распуст
Скијање во март

Бела седмица за фамилии
Фамилијарен клуб „Бели седмици“ е програма која се организира во повеќе термини за време на зимскиот распуст во јануари и февруари, во ски центрите на Аустрија, Италија и Франција.

Повеќе од

Избери ја најдобрата програма „БЕЛА СЕДМИЦА“

Бела недела Kreischberg

Датум: 05.01. - 12.01.2019 / 12.01. - 19.01.2019 / 19.01. - 26.01.2019 / 26.01. - 02.02.2019 / 23.02. - 02.03.2019

SKIFUN совет: погоден за семејства со мали деца - Скијалиште со 40 километри најчесто лесни и средно тешки линии - Оддалеченост од Љубљана: 200 километри. - Спа и велнес центар со базен и сауна - Ски училиште за деца на словенечки јазик
Бели седмици Kopaonik

Датум: 06.01. - 13.01.2019 / 13.01. - 20.01.2019 / 03.02. - 10.02.2019 / 10.02. - 17.02.2019

SKIFUN совет: искористете ги празниците за уште едно скијање

-Од дома до ски патеките а само 6 часа
- Ски центар со 62км патеки од 1.100-2.017м н.в.
-Омилениот ски центар во Србија со сјајни инструктори
- Одлична дополнителна и гастрономска понуда во домаќинска атмосфера
- Одлични цени во добро сместување


Датум: 06.01. - 13.01.2019 / 03.02. - 10.02.2019 / 10.02. - 17.02.2019 / 17.02. - 24.02.2019 / 17.02. - 23.02.2019 / 24.02. - 03.03.2019

Бели седмици Valmeinier

Датум: 05.01. - 12.01.2019 / 26.01. - 02.02.2019

SKIFUN совет: Најблиску во Франција,ski-in/ski-out

- погоден за фамилијарно скијање
- Ски центар со 150 км патеки од 1.430-2.600м н.в.
-НОВО во сезоната 2019- попуст на еднодневна ски карта за 3те долини од блискиот Orell
- Сместување во 3* и 4* до самите патеки, продавница, рентал и ресторан
- Одалеченост од Скопје: 1.713 км
- Spa & Wellness центри со базен и сауна
-Ски школа на српски јазик на 5.1., 12.1. и 2.2.
- Ски школа за деца на словенечки јазик

Ски пакети со автобуски превоз
Ски пакетите со автобуски превоз ги направивме со желба да ви овозможиме најниска цена на ски пакетот и наједноставен пат до најдобрите ски ресорти.

Повеќе од

Избери пакет со автобуски превоз

Новогодишно скијање
Заменете ја вообичаената Новогодишна вечер и покрај вообичаената Новогодишна забава дома или во ресторан дозволете си да уживате во празничната зимска атмосфера каква само планините можат да понудат...

Повеќе од

Нови приказни, нови победи

Празничен Копаоник

Датум: 22.12. - 29.12.2018 / 23.12. - 30.12.2018 / 28.12. - 03.01.2019 / 30.12. - 02.01.2019 / 30.12. - 06.01.2019 / 03.01. - 08.01.2019 / 30.12. - 06.01.2019

SKIFUN совет: го препорачуваме на сите типови скијачи

- Ски ресорт со 62 км ски патеки
- Одлично сместување
- Најдобра Новогодишна забава

Викенд пакет
Не можеме да Ви ветиме се', но можеме да Ви ветиме најдобра понуда со цена, квалитет и задоволство. Специјална понуда- викенд скијање во Австрија, Италија, Франција, Швајцарија, Словенија, Босна и Србија со модерно сместување и најсовремени услови...

Повеќе од

Одбери го својот викенд пакет

Ski Vikend na Kop

Датум: 17.12. - 21.12.2018 / 20.12. - 23.12.2018 / 16.01. - 20.01.2019 / 23.01. - 27.01.2019 / 08.02. - 10.02.2019 / 06.03. - 10.03.2019 / 13.03. - 17.03.2019 / 20.03. - 24.03.2019

SKIFUN совет: го препорачуваме на сите типови скијачи
- ски центар со 62 км патеки
- Одлично сместување
- Супер цена за кратко скијање

Best deal
Нашата желба да изградиме бела ски адреналинска приказна секоја година ни дава енергија да ги исполниме нашите скијачки желби.
Ски ресортите во Австрија, Италија, Франција, Швајцарија , Босна, Бугарија, Србија и Словенија со извонредно достапни сместувања ,прифатливо растојание и супер цена....

Повеќе од

Одбери го својот Best deal пакет

Best deal Alpe d Huez

Датум: 19.01. - 26.01.2019 / 26.01. - 02.02.2019 / 02.02. - 09.02.2019 / 16.03. - 23.03.2019 / 23.03. - 30.03.2019 / 30.03. - 06.04.2019 / 06.04. - 13.04.2019 / 13.04. - 20.04.2019

SKIFUN совет: погоден за напредни скијачи

- Ски ресорт со 250 км патеки
-најдолга црна патека на светот-16км
- Одалеченост од Скопје: 1767км
-Гаранција за најдобра цена на пазарот!

Best deal Kopaonk

Датум: 01.12. - 06.12.2018 / 23.12. - 30.12.2018 / 26.12. - 30.12.2018 / 27.12. - 30.12.2018 / 20.01. - 27.01.2019 / 27.01. - 03.02.2019 / 10.03. - 17.03.2019 / 17.03. - 24.03.2019

Skifun порачува: Искористете ги неповторливите цени пред почетокот на гужвите за Ски опенинг!

- Специјална цена во исклучителниот хотел Grey 4*
-Неограничено користење на Spa & Wellness центарот
-Попуст на наемот на опрема, масажи и ресторанските услуги
Best deal Obertauren

Датум: 30.03. - 03.04.2019 / 03.04. - 06.04.2019

SKIFUN совет: погодно за фамилии

- Ски центар со 100 км ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.165 километри
- Загарантиран снег поради високата позиција

Best deal Turracher Hoehe

Датум: 02.03. - 09.03.2019 / 17.03. - 20.03.2019 / 28.03. - 31.03.2019

SKIFUN совет: погоден за фамилии

- Ски центар со 42 километри ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.181 километри
- Проверено сместување во близина на ски патеките

Best deal Civetta

Датум: 26.01. - 02.02.2019

SKIFUN совет:-препорачуваме на фамилии и помлади генерации

-една од најдинамичните ски патеки во Dolomiti
- Скијалиште со 80 километри патеки - Оддалеченост од Скопје 1.273 км
- Можност за Spa & Wellness центар со базен и сауна

Best deal San Pellegrino

Датум: 26.01. - 02.02.2019

SKIFUN Совет: НАЈНИСКА ЦЕНА НА ПАЗАРОТ!

- Ски ресорт со 100 км патеки во срцето на Доломитите
-Сместување директно на ски патеките
- Оддалеченост од Скопје: 1434 км.
- Spa & welness центар со базен и сауна

Best deal Passo Tonale

Датум: 26.01. - 02.02.2019 / 16.02. - 23.02.2019

SKIFUN совет: погоден за семејства со поголеми деца

- Ски ресорт со 100 км полесни и средно тешки патеки
-Можност за скијање во ски ресортите Dolomiti Super Skirama
-Глечер Pressena
- Оддалеченост од Скопје:1401 км
- Spa & welness центри со базен и сауна
- Ски школа за деца на словенечки јазик

Ski safari
Ова е единствена прилика да посетите повеќе ски ресорти во тек на една недела. Пакетот покрај сместување, ски карта и автобус ги вклучува и трансферите до сите ски ресорти предвидени за обиколка според програмата на патување.

Повеќе од

Одбери го своето Ски Сафари задоволство

Ski safari Cervinia - San Bernardo - Cormayer

Датум: 05.01. - 12.01.2019 / 12.01. - 19.01.2019 / 09.03. - 16.03.2019

SKIFUN совет: Одличен ски центар со врвни ски патеки

- Скијање на 3 одлични ски центри на Италијанските Алпи
- 357км одлично уредени патеки
- Скијајте во Франција, ручајте во Италија
- Организиран автобуски превоз

Ски распуст

Ski raspust Katschberg

Датум: 05.01. - 12.01.2019 / 12.01. - 19.01.2019

SKIFUN совет: идеално за фамилии

-ски школа на ex YU јазик
- сместување на патеките
- Оддалеченост од Скопје 1132km

Ski raspust Kopaonik

Датум: 03.01. - 13.01.2019 / 08.02. - 17.02.2019

SKIFUN совет:Го препорачуваме на сите типови скијачи
- Ски терени со 62 км патеки
- Полупансион + базен + одлична локација
- 10 ноќи на Коп! :-)
Ски распуст Saint Francois Longchamp

Датум: 05.01. - 12.01.2019

SKIFUN совет: фамилијарно скијање

- Ски центар со 165 км ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.736 км
- Можност за користење на Spa & Wellness центарот

Скијање во март

Пролетно скијање !

Matrei

Датум: 21.03. - 24.03.2019

SKIFUN совет: ски ресорт со исклучителни пејсажи

- Ски ресорт со 42 км патеки
- Одалеченост од Скопје: 1194 км

Drei Zinnen Dolomiti

Датум: 28.03. - 31.03.2019

SKIFUN совет: Скијање по светски познатите Drei Zinnen

- Ски центар со 101 км ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.454 километри

Jahorina

Датум: 21.03. - 24.03.2019

SKIFUN совет: Реновиран ски центар со поволни цени

- Ски центар со 40 км ски патеки од 1300 м -1890 м н.в.
- Оддалеченост од Скопје: 733 км

Katschberg

Датум: 21.03. - 24.03.2019

SKIFUN совет: одличен ски ресорт со супер снежни услови

- Сместување на самата патека
- 70км одлично уредени патеки
- A1 најдолга црвена ски патека во Австрија, долга 6 км

Kronplatz/Plan de Corones

Датум: 21.03. - 24.03.2019 / 28.03. - 31.03.2019

SKIFUN совет: препорачуваме за сите генерации

- Ски ресорт со 119 км патеки
- Најмодeрни жичници
Les 2 Alpes

Датум: 09.03. - 16.03.2019

SKIFUN совет: го препорачуваме на сите типови скијачи и љубители на ноќен живот

- Ски ресорт со 225 км патеки на 1.280 - 3.600м н.в.
- Богат ноќен живот (дискотеки, клубови и барови)
- Со ски картата еднаш во тек на денот има бесплатен влез на отворениот базен и лизгалиштето во центарот на местото
Passo San Pellegrino

Датум: 28.03. - 31.03.2019

SKIFUN совет: Многу популарен ски центар

- Ски центар Alpe Lusia/Passo San Pellegrino со 100 km ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.281 километар

Saalbach

Датум: 14.03. - 17.03.2019

SKIFUN совет: најмодерен ски ресорт во Австрија

- Ски ресорт со 270 км патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1264 км
- Wellness & Spa центар со базен

Val d'Allos

Датум: 02.03. - 09.03.2019 / 09.03. - 16.03.2019

SKIFUN совет: најголем ски ресорт на Јужните Алпи заедно со Pra Loup, дел од националниот парк Famille Plus

- Ски ресорт со вкупно 180км патеки од 1.500м - 2.600м н.в.
- Местото е идеално за фамилии, со згради и бунгалови од дрво
- Ски картата важи и за ски ресортот Val d' Allos - Le Seignus
- Со една ски карта за возрасни ,дете до 12 години скија бесплатно

Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.