+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

snow

Бела седмица за фамилии


Почетна страна  >  odmor-za-porodice
loading ...

Вие сте наша инспирација


Тимот на Skifun е ваш голем круг на пријатели, кој внимателно и долго работеше за остварување и организирање на програмата „Фамилијарен КЛУБ *Бела Седмица* во најпознатите ски центри на Австрија, Италија и Франција. Во текот на годините, формиравме стручен, млад и креативен тим, кој во секој момент ќе им помогне на вашите деца да научат да скијат или да ја усовршат техниката на скијање. По активен скијачки ден, инструкторите - аниматорите организираат дружење за децата, за да се запознаат, да се дружат и да имаат незаборавен зимски распуст! На крајот од дружењето, организираме трка, каде што следуваат награди, дипломи, медали и завршна забава.

За останатите членови на семејството - НЕСКИЈАЧИ имаме организирана школа за скијање, за почетници или доколку сакате да го усовршите скијањето. Можете да се пријавите САМО во агенција, на групна или индивидуална настава.

Неделниот скијачки курс во програмата Белата недела е отворен за млади луѓе на возраст од 4 до 14 години и работи секој ден помеѓу 9:30 и 14:00 часот. Бидејќи сме свесни дека нивоата на вештини за скијање се разликуваат меѓу децата, нашите лиценцирани инструктори веќе првиот ден на снегот ги тестираат децата, врз основа на што се формираат групи до 8 лица.

Но, тоа не е сè; Од оваа година ги реализираме и Вашите желби за индивидуално учење. Заедно со нашиот тим на наставници, решивме да ви понудиме индивидуална опција за учење за родителите или децата, но не повеќе од три лица во рок од еден час. Зошто? Затоа што сакаме да се посветиме на вашите желби и скијачките предизвици. Распоредот за индивидуалните часови се врши со наставник на самиот сајт. Цената на првиот поединечен час е 25 евра, а секој дополнителен- 15 евра.

Иако сме најдобриот тим за скијање во регионот, учењето е дел од нашата генетика. Кога ќе слушнеме дека подобро од ова не е можно, сакаме уште повеќе да ги поместиме границите. Ова е исто така и мисијата на Белата недела за семејства, која ја формираме заедно со нашите партнери во Австрија, Италија и Франција.

Тим SKIFUN

П.С. Семејството на Новак уште жали што минатата година не побрзаа, бидејќи сите термини беа распродадени.

За кого е наменета програмата 

групен курс за скијање и сурфање на словенечки јазик за млади од 4 до 14 години
Можност за резервација на индивидуално учење за возрасни
Проверени ски патеки.

Ски инструктори со дозвола од Меѓународната ски федерација (ФИС)
Проверено сместување во близина или директно по должината на патеките
Можност за Spa & Wellness центри со детски игралишта
 

Избери ја најдобрата програма „Бела Седмица“

Бели седмици Bad Kleinkirchheim

Датум: 05.01. - 12.01.2019 / 12.01. - 19.01.2019

SKIFUN совет: погоден за семејства со мали деца

- Познат Корушки ски ресорт со 103 км лесни и средно тешки патеки од 1.078-2.055м н.в.
- Одалеченост од Скопје: 1.090 км
- Spa & Wellness центар со базен и сауна
- Мирно место со две врвни терми за хедонистите
- Familien Euro ски карта, деца до 12 години скијат за 1€ на ден!

Бела недела Kreischberg

Датум: 05.01. - 12.01.2019 / 12.01. - 19.01.2019 / 19.01. - 26.01.2019 / 26.01. - 02.02.2019 / 16.02. - 23.02.2019 / 23.02. - 02.03.2019

SKIFUN совет: погоден за семејства со мали деца - Скијалиште со 40 километри најчесто лесни и средно тешки линии - Оддалеченост од Љубљана: 200 километри. - Спа и велнес центар со базен и сауна - Ски училиште за деца на словенечки јазик
Бели седмици Kopaonik

Датум: 06.01. - 13.01.2019 / 13.01. - 20.01.2019 / 03.02. - 10.02.2019 / 10.02. - 17.02.2019

SKIFUN совет: искористете ги празниците за уште едно скијање

-Од дома до ски патеките а само 6 часа
- Ски центар со 62км патеки од 1.100-2.017м н.в.
-Омилениот ски центар во Србија со сјајни инструктори
- Одлична дополнителна и гастрономска понуда во домаќинска атмосфера
- Одлични цени во добро сместување

Бели седмици Jahorina

Датум: 06.01. - 13.01.2019 / 03.02. - 10.02.2019 / 10.02. - 17.02.2019 / 17.02. - 24.02.2019 / 17.02. - 23.02.2019 / 24.02. - 03.03.2019

SKIFUN совет: Јахорина во ново руво, весело друштво и добри домаќини !

- Ски центар со 40км патеки од 1.300 м - 1.890 м н.в.
- Оддалеченост од Скопје: 728 км
- Непрепознатлива Јахорина, оваа година со нови патеки, новото раководство на ски центарот ја подигна на повисоко ниво
- Одлична вонпансионска понуда со исклучително поволни цени и забава за сите гости!
- Ски школи на домашен терен

Бели седмици Valmeinier

Датум: 05.01. - 12.01.2019 / 12.01. - 19.01.2019 / 19.01. - 26.01.2019 / 26.01. - 02.02.2019

SKIFUN совет: Најблиску во Франција,ski-in/ski-out

- погоден за фамилијарно скијање
- Ски центар со 150 км патеки од 1.430-2.600м н.в.
-НОВО во сезоната 2019- попуст на еднодневна ски карта за 3те долини од блискиот Orell
- Сместување во 3* и 4* до самите патеки, продавница, рентал и ресторан
- Одалеченост од Скопје: 1.713 км
- Spa & Wellness центри со базен и сауна
-Ски школа на српски јазик на 5.1., 12.1. и 2.2.
- Ски школа за деца на словенечки јазик

Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.