+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Jahorina

Почетна страна  >  march-skiing  >  Jahorina
Сместување
3 Сместување
Ски патекa
40km Ски патекa
loading ...

SKIFUN потврденаСкијањето во пролет има свои предности, како намалени цени и помалку луѓе на ски патеките, бидејќи главната ски сезона е завршена. Подолгите денови се карактеризираат со потопли температури и повеќе сонце, што овозможува значително повеќе активности на и надвор од ски патеките.

Легендата на Југославија -Јахорина. Ски ресорт кој буди носталгија,каде домаќините ве поздравуваат на секој чекор. Некогашниот домаќин на зимските Олимписки игри, во последните години стана синоним за одлично скијање, бидејќи гарантира 120 ски денови. Претставува уникатен сооднос меѓу квалитетот на скијањето, прекрасната природа, традиционално добра забава и уникатна кујна, и сето тоа за погодни цени.
Ски патеките на Јахорина се погодни за сите ски ентузијасти, без оглед на скијачкото знаење. Јахорина е посебна заради одличните ски патеки, кои делумно се протегаат надвор од границата на шумата, која нуди прекрасни погледи на околните ридови. На располагање се 40 км ски патеки, кои се погодни како за почетници така и за искусни скијачи, кои исто така може да ја искусат на Олимписката ски патека.

Јахорина секако спаѓа меѓу најубавите ски центри на Балканот, а со добриот сооднос меѓу квалитетот и цената може да се смести во иста категорија со ски центрите во Словенија, Австрија и Италија. Можете да избирате меѓу сместување во апартман или во хотелот, на услуга изнајмување или полупансион. Сите сместувања се наоѓаат во непосредна близина на ски патеките.

на кратко 
Ски карта
Сместување во апартман или хотел
Поволни цени на ски патеките
Проверени сместувања во близина на ски патеките
 

 
 


ГалеријаИзбраниloading ...


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.