+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

snow

Скијање во март


Почетна страна  >  march-skiing
loading ...

Пролетно скијање !


Март е време кога многу луѓе веќе размислуваат за својот летен одмор.. Но, ако сте вистински скијач, тогаш знаете дека скијањето во март има своја убавина и свои предности.

Ова се 5-те главни причини зошто треба да одите на скијање во пролет:

1. Деновите се подолги - тоа значи повеќе време за скијање и повеќе време за активности по скијањето.
2. Попријатни температури - во паузите или по завршувањето на скијањето не мора веднаш да побегнете во апартманот, туку може да се опуштите на лежалките и да уживате во сонцето.
3. Повеќе активности на ски патеките - особено во Франција. Ски центрите се будат и организираат активности на отворено - концерти, фестивали, тематски забави итн.
4. Подобри цени - со главната ски сезона зад нас, многу ски центри и сместувачки објекти ги намалуваат своите цени.
5. Помалку метеж - крајот на главната сезона и училишните распусти исто така носи помалку метеж на ски патеките.

Причини дефинитивно има уште, но препуштаме на Вас нешто да откриете сами!
Одбравме за Вас одлични ски центри, кои нудат одлични услови за скијање и во пролетните месеци!

Погледнете ги нашите неделни и викенд пакети подолу!

SKIFUN ВИ НУДИ 
Викенд ски пакети
Неделни ски пакети
Проверени ски ресорти и сместувања
Одличен сооднос меѓу квалитет и цена
 

На скијање во март!

Katschberg

Датум: 21.03. - 24.03.2019

SKIFUN совет: одличен ски ресорт со супер снежни услови

- Сместување на самата патека
- 70км одлично уредени патеки
- A1 најдолга црвена ски патека во Австрија, долга 6 км

Obertauren

Датум: 30.03. - 06.04.2019 / 03.04. - 06.04.2019

SKIFUN совет: погодно за фамилии

- Ски центар со 100 км ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.165 километри
- Загарантиран снег поради високата позиција

Matrei

Датум: 21.03. - 24.03.2019

SKIFUN совет: ски ресорт со исклучителни пејсажи

- Ски ресорт со 42 км патеки
- Одалеченост од Скопје: 1194 км

Drei Zinnen Dolomiti

Датум: 28.03. - 31.03.2019

SKIFUN совет: Скијање по светски познатите Drei Zinnen

- Ски центар со 101 км ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.454 километри

Folgarida

Датум: 23.03. - 30.03.2019

SKIFUN совет: супер избор за семејства!

- Ски центар Dolomiti Brenta со 62 километри ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.291 километри

Jahorina

Датум: 28.03. - 31.03.2019 / 04.04. - 07.04.2019

SKIFUN совет: Реновиран ски центар со поволни цени

- Ски центар со 40 км ски патеки од 1300 м -1890 м н.в.
- Оддалеченост од Скопје: 733 км

Kronplatz/Plan de Corones

Датум: 21.03. - 24.03.2019 / 28.03. - 31.03.2019

SKIFUN совет: препорачуваме за сите генерации

- Ски ресорт со 119 км патеки
- Најмодeрни жичници

Датум: 23.03. - 30.03.2019 / 13.04. - 20.04.2019 / 20.04. - 27.04.2019

SKIFUN совет: одлично за помладата генерација - Ски центар со 115 километри ски патеки - Оддалеченост од Скопје: 1500 км. - Free Ski Week во термин: 13.04.-20.4.2019
Passo San Pellegrino

Датум: 28.03. - 31.03.2019

SKIFUN совет: Многу популарен ски центар

- Ски центар Alpe Lusia/Passo San Pellegrino со 100 km ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.281 километар

Saalbach

Датум: 14.03. - 17.03.2019

SKIFUN совет: најмодерен ски ресорт во Австрија

- Ски ресорт со 270 км патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1264 км
- Wellness & Spa центар со базен

Turracher Hoehe

Датум: 17.03. - 20.03.2019 / 28.03. - 31.03.2019

SKIFUN совет: погоден за семејства

- Ски центар со 42 километри ски патеки
- Оддалеченост од Скопје: 1.082 километри
- Проверено сместување во близина на ски патеките

Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.