+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence Ben Ste

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Апартманската куќа Residence Ben Ste се наоѓа на прекрасна и тивка локација во селото Ortisei и, според нашите проценки, нуди добра цената, квалитет и удобност.

Долната станица на жичарницата Ortisei, која претставува влезна точка за ски-областа Alpe di Suisi (Seiseralm), е оддалечена околу еден километар. Истата оддалеченост е и до жичарницата Seceda во насока на Santa Cristina, што претставува влезна точка на познатата ски патека на Sella Ronda.

Пространите апартмани имаат кујни, дневни соби со ТВ, спални соби со удобни кревети, бањи со тоалети и балкон со поглед на околните Доломити. Апартманите можат да сместат од два до шест лица.

Со доплата од 25€ по лице достапен е фитнес и wellness центар FIT181 во центарот на Ortisei. Фитнес центарот нуди различни тежини и кардиоваскуларни направи, а во wellness центарот има различни видови сауни, џакузи и катче за релаксација со лежалки.

Гостите на располагање имаат загреан ски склад и отворен паркинг, како и едно паркинг место во гаражата. Обезбедена е бесплатна Wi-Fi конекција.
1 850 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 850 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 100 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 200 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина
  Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
 • 1 Крпи
  Комплет крпи, вклучено во цената.
 • 1 Бебешко креветче
  На барање - обавезно да се нарача при резервација!
 • 1 Домашни миленици
  Мали кучиња и мачки се дозволени со претходна најава и потврда од резиденцијата.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.574485, 11.663868
 • Адреса: Via Purger J. B., 74
 • Поштенски број: 39046 Ortisei BZ, Italija
 • Најблизок Ски лифт: 850 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 850 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 100 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 200 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 1000 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +39 0471 796155
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 08:00 - 12:00 15:00 - 21:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прифаќа Visa и Mastercard кредитни картици.

 • Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.

Корисни информации

Check in: 14:00 - 18:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +39 339 6989157 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина вклучено во цената Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
Крпи вклучено во цената Комплет крпи, вклучено во цената.
Завршно чистење освен кујна и садови вклучено во цената Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Бебешко креветче вклучено во цената На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција 10€ по соба Мали кучиња и мачки се дозволени со претходна најава и потврда од резиденцијата.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.8€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 14 години не плаќаат туристичка такса.
Гаража вклучено во цената Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.