+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Val Gardena

Почетна страна  >  Italija  >  Val Gardena
Сместување
17 Сместување
Ски патекa
175km Ски патекa
До
1563m До 2500m

Val GardenaVal Gardena заедно со Selva Gardena (1.563 m), Ortisei (1.236 m) и S. Cristino (1.418 m), ја чинат светски познатата ски регија. Ова престижна долина е домаќин на годишната трка во супервелеслалом за светски куп. Ски центарот има одлична локација, се наоѓа директно во системот Sella Ronda. Ски центарот се состои од два дела, Val Gardene и Alpe di Siusija, поврзани со една ски карта и автобуска линија. Голем број на дополнителни содржини, стазите за трчање на снег се наоѓаат на работ на St. Cristine и Ortiseia, базен и сауна во Ortiseiui, центар за куглање во Selvi и уште мноштво содржини за забава и рекреација.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во долината има неколку маркети.
1 Пекара
Во долината има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
ТИЦ во трите поголеми места : Оrtisei, Selva Gardena и Santa Cristina.
1 Банка/банкомат
Неколку банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Неколку помали продавници со поклони, сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица во секое место: Ortisei, Selva Gardena и Santa Cristina, здружен број: 112
1 Пошта
Пошта во сите места: Ortisei, Selva Gardena и Santa Cristina.
1 Лекар
Здравен дом,здружен број: 118
1 Прва помош
Прва помош,здружен број: 118
1 Аптека
Аптеки во сите места: Ortisei, Selva Gardena и Santa Cristina.
1 Планинска служба
Планинска служба,здружен број: 118
1 Кино
Кино Dolomiti Ortiesei, 2 проекции на ден

Дополнителна понуда за скијачи


1 Затворен тениски терен
ТЦ Roncadizza Ortisei, 4 покриени терени. Oтворен секој ден од 13:00h дo 22:00h. Информации и резервации на теренот на тел.бр.+39 0471 797 275.
1 Лизгалиште
Лизгалиште во секое место; Ortisei, Selva Gardena и Santa Cristina.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега, секој ден. Сите информации на тел.бр. +39 0471 777 900.
1 Санки со коњска запрега
Возење со коњска запрега по околните места. Сите информации на тел.бр. +39 348 9290 027.
1 Snowshoeing
Одење по снег со водич, секој ден,зависно од временските услови.Информации на тел.бр. +39 0471 777 999.
1 Ski touring
Водени тури по околните планини во придружба на лиценциран водич. Можност за наем на опрема. Сите информации на тел.број +39 0471 794 232.
1 Параглајдинг
Параглајдинг лет во тандем. Информации и резервации на тел.број +39 335 5716 500.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќен клуб Disco Dancing Dali' Selva Gardena.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.