+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Val di Fiemme

Почетна страна  >  Italija  >  Val di Fiemme
Сместување
12 Сместување
Ски патекa
111km Ски патекa
До
1476m До 2207m

Val di FiemmeСки центарот Alpe Cermis и Latemar заедно го сочинуваат ски подрачјето Val di Fiemme. На располагање на гостите има богата понуда на апартманско и хотелско сместување во Cavalese, Predazzo, Pampeago, Tesero или Carano. Сите овие места се меѓусебно поврзани со ски патеки и добро организиран ски автобус, кој е вклучен во цената на ски картата.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
TIC Predazzo +39 0462 501 237.
1 Банка/банкомат
Во местото има банкомат.
1 Продавница за сувенири
Помали продавници за сувенири и локални производи.
1 Прва помош
Здравствен дом, унифициран број: 118.
1 Аптека
Аптеката е затворена во недела.
1 Планинска служба
Планинска служба, унифициран број: 118.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Затворен тениски терен
Тениски центар Predazzo, резервации на тел. број +39 333 416 0031.
1 Спортски центар
Спортска сала Predazzo: одбојка, мал фудбал, кошарка, бадминтон, базен, фитнес центар.
1 Лизгалиште
Отворено лизгалиште Lago di Tesero, влез 3,5 € по лице. Можност за изнајмување на лизгалки.
1 Snowshoeing
Планинарење со водич, секој ден, во зависност од временските услови. Информации на телефонскиот број +39 0462 502 999.
1 Ski touring
Тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Информации на телефонскиот број +39 0462 502 999.
1 Параглајдинг
Параглајдерски лет во тандем, информации на телефонскиот број +39 3333 756 636.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.