Val di Fassa
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Val di Fassa

Почетна страна  >  Italija  >  Val di Fassa
Сместување
5 Сместување
Ски патекa
210km Ски патекa
До
1182m До 2950m

Val di FassaVal di Fassa скијачко подрачје кое го сочинуваат скијалиштата: Canazei, Campitello di Fassa, Mazzin, Pozza di Fassa, Vigo di Fassa, Soraga и Moena со вкупно 120км долги стази, е едно од поголемите ски подрачја на Доломитите.

Val di Fassa е поврзан со автобуси кои одат до сите скијалишта (Alpe Lusia-San Pellegrino), вклучуваќи ги Moen и Falcade.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Масажа:
Сите дополнителни информации за масажите може да ги добиете на рецепција.
1 Затворен базен:
Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
1 Загреан отворен базен:
Информација за работно време на базенот може да најдете на рецепција.
1 Сауна:
Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.
1 Wellness центар:
Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе маркети
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари
1 Туристичко биро
Туристички инфо центар Canazei +39 046 260 9600, ТИЦ Campitelo, +39 046 260 9620, ТИЦ Moena +39 046 260 9770.
1 Банка/банкомат
Пвеќе банки и банкомати
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници за сувенири и локални производи
1 Полициска станица
Секое место си има своја полициска станица, број за повик 112
1 Пошта
Пошта во секое место, не работи во сабота и недела
1 Лекар
Здравствен центар, број за повик 118
1 Прва помош
Брза помош, број за повик 118
1 Аптека
Има повеќе аптеки во долината
1 Планинска служба
Планинска служба, број за повик 118
1 Кино
Кино Marmolada Canazei.
1 Музеј
Историски музеј Val di Fassa, информации ирезервации на +39 0462 760 182

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглана во хотелот Cesa Tyrol Canazei, отворено секој ден. Резервации на телефонскиот број +33 046 2601 156
1 Сквош
Сквош терени во Hotel Dolomites Inn Penia, резервации и информации +390 462 602 212.
1 Спортски центар
Фитнес центар Palestra Planet Gymstrada Moena.
1 Лизгалиште
Големо лизгалиште во Gianmario Scola Hall, во центарот на Canazei. Отворено секој ден, освен ако салата е затворена за некоја голема манифестација или натпреварување.
1 Качување по мраз
Качување по смрзнат водопад со лиценциран водич. Информации и резервации на +39 339 6938 726.
1 Санки со коњска запрега
Возење кола со коњски запреги низ местото и околината. Информации и резервации на +39 333 2167 302.
1 Snowshoeing
Пешачење со ''Snowshoes'', секој ден зависно од временските услови. Информации и резервации на +39 046 2601 211.
1 Ski touring
Планинарење по околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Информации и резервации на +39 046 2601 211
1 Параглајдинг
Летање со параглајдер во тандем, резервации и информации на +39 3356 757 669
1 Ноќен клуб / дискотека
Повеќе ноќни клубови и дискотеки

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.