+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Sestriere

Почетна страна  >  Italija  >  Sestriere
Сместување
3 Сместување
Ски патекa
400km Ски патекa
До
1380m До 2823m

SestriereПопуларниот ски центар, кој го достигна својот врв за време на Зимските олимписки игри во 2006 година, ќе ве изненади со квалитетот на скијањето, како и со гостопримството на домаќините и одличната гастрономска услуга. Секоја година Sestriere е домаќин на трката за Светскиот куп во алпско скијање. Постојат голем број на барови, ресторани и дискотеки во самиот град. Дополнителната понуда е исто така одлична, има базен, лизгалиште и cross- country ски патеки.
За Sestriere велат дека е француски ски центар на италијански начин, што претставува совршена комбинација.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе маркети.
1 Пекара
Во местото има пекара.
1 Туристичко биро
TIC Sestrieres, тел. број +39 0122 755 444.
1 Банка/банкомат
Во местото има банка и неколку банкомати.
1 Продавница за сувенири
Помали продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полиција :112.
1 Пошта
Пошта Sestrieres, затворена во сабота и недела.Тел. број +39 012 277 093.
1 Лекар
Прва помош и доктор: 118.
1 Прва помош
Прва помош и доктор:118.
1 Аптека
Аптека Jayme Marta, отворена секој ден. Тел. број :+39 0122 77109.
1 Планинска служба
Планинска служба за спасување: 118.
1 Кино
Кино Fraiteve.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Затворен тениски терен
Покриени терени во спортскиот комплекс Аlazzetto dello Sport. Резервации на тел. број +390122 76640.
1 Сквош
Покриени терени во спортскиот комплекс Аlazzetto dello Sport. Резервации на тел. број +390122 76640.
1 Спортски центар
Спортски центар: тенис, бадмингтон и сквош.
1 Лизгалиште
Отворено лизгалиште, отворено секој ден. Можност за изнајмување на лизгалки.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега низ околните села, шуми и ридови. Информации и резервации на тел. број +39 339 6759 475.
1 Snowshoeing
Планинарење со водич, можно секој ден ако дозволуваат временските услови. Информации и резервации на тел. број +39 012 277 060.
1 Ski touring
Тури по околните планини во придружба на лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Информации и резервации на тел. број +39 012 277 060.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем. Информации и резервации на тел. број +39 0122 750 613.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќен клуб Tabata.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.