+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Sporting Clubresidence

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Sporting Clubresidence е зграда со прекрасен поглед на Доломитите којa се наоѓа во шармантното место San Martino di Castrozza. Оддалеченост од најблиските скијачки патеки и жичници е 200 метри. Покрај објектот се наоѓа станицата за скибус.

Сите апартмани се целосно опремени во едноставен италијански стил и вклучуваат целосно опремена кујна, дневна соба со телевизор, спални со удобни кревети и бања со WC.

Знаеме дека скијањето е спорт кој бара регенерација на телото, затоа сме многу среќни што за опуштање на вашите мускули и тела во близина ве чека и Spa & Wellness Center. На гостите на резиденцијата во цената им е вклучен бесплатен пристап до welness центарот AquaVitalis со базен и сауни.

Во рамките на резиденцијата ви е овозможено бесплатно користење на клубските простории, игротеки, детско игралиште, ски склад и надворешен паркинг. Внатрешен паркинг со доплата. Со претходна најава и доплата дозволени и помали домашни миленици. Во објектот се наоѓа и ресторан Antichi Sapori , кој покрај интернационалната и италијанската кујна, нуди и вкусни трентински специјалитети.

На младите семејства со претходна најава им е на располагање и бесплатен Baby Kit', кој вклучува детски кревет, маса за повивање, столица и греач за шишенца.

Вечерното интернет пребарување и читањето на Вашата електронска пошта ќе Ви го овозможи бесплатната безжична интернет врска (Wi-Fi)
1 900 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 900 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 30 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 300 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина и крпи
  Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
 • 1 Домашни миленици
  Дозволен помал домашен миленик до 10кг, потребна претходна најава и потврда.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • 1 Затворен базен
  Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
 • 1 Wellness центар
  Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.
 • 1 Сауна
  Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.261499,11.804552000000058
 • Адреса: Via Fontanelle, 15A
 • Поштенски број: 38054 San Martino di Castrozza
 • Најблизок Ски лифт: 900 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 900 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 30 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 300 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 100 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +39043968833
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 08:00 - 12:00 15:00 - 21:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Visa, Mastercard

 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • Игротека за деца
  Игротеката е наменета само за гостите од објектот - повеќе информации за употреба на рецепција!

 • Ресторан
  Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
 • Бар/паб
  Работно време - да се провери на рецепција.

Корисни информации

Check in: 15:00 - 21:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 07:30 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +39043968833 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина и крпи Вклучено во цената за клуб картичка Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
Завршно чистење освен кујна и садови Вклучено во цената за клуб картичка Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Baby cot и столче за хранење вклучено во цената На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција 10€ по соба на ден Дозволен помал домашен миленик до 10кг, потребна претходна најава и потврда.
Клубска картичка Задолжителна доплата на рецепција Клуб картичка вклучува постелнина, крпи, баде мантил , завршно чистење на апартманите освен кујнската ниша, потрошувачка на вода и струја, сателитска телевизија. Kујната треба да ја исчистите сами
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.4€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 12 години не плаќаат туристичка такса.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција 200€ по соба Плаќањето се врши во готовина и со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Гаража незадолжителна доплата на рецепција 10€ по соба на ден Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
Сеф вклучено во цената Проверете ги условите за изнајмување на сеф - на рецепција!
Затворен базен вклучено во цената Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
Wellness центар вклучено во цената Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.
Сауна вклучено во цената Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.