+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence Adamello Resort

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Adamello Resort е шармантен објект во Ponte di Legno, опкружен со недопрена природа и само неколку чекори до областа Adamello ski. Се состои од 73 модерни и пространи апартмани опремени со се што е потребно за мирен одмор.

Пространите и удобни апартмани содржат функционално опремени кујни, дневни соби со телевизори, спални со удобни кревети, сопствени бањи со тоалети и балкони со поглед на околните планини.

По целодневно скијање, ништо не е подобро од релаксирање во wellness центарот. Adamello Spa има: затворен базен со водопади, детски базен, финска и инфрацрвена сауна, турска бања, неколку видови релаксациски тушеви и релаксирачко катче со лежалки. Достапни се два бесплатни влеза во Spa & Wellness центарот.

Резиденцијата на своите гости и нуди голем избор на дополнителни бесплатни услуги, како што се: паркинг простор, ски лифт и бесплатен Wi-Fi сигнал. На најмладите на располагање им е игротеката каде анимацијата е организирана во попладневните часови. И за возрасните, има простор за забава по скијање - маса за билјард, видео игри, пинг-понг, фудбал на маса.

Во рамките на зградата постои ресторан кој нуди доручек на база самопослужување, а во текот на денот може да се купат разни видови на smoothies и одлични колачи.
1 150 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 150 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 550 m
Оддалеченост од најблиска продавница
1 1000 m
Оддалеченост од центар

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина и крпи
  Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
 • 1 Завршно чистење
  Пред напуштање на сместувањето, потребно е да се исчисти кујната, да се исчисти машината за садови и да се фрли ѓубре. Доколку не го направите тоа, трошокот за завршно чистење ќе биде одбиен од депозитот.
 • 1 Домашни миленици
  Дозволени помали домашни миленици со претходна најава и доплата.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • 1 Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.
 • 1 СПА центар
  Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
 • 1 Затворен базен
  Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
 • 1 Wellness центар
  Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.
 • 1 Базен за деца
  Информација за работното време на базенот за деца, може да најдете на рецепција.
 • 1 Сауна
  Информациите за работно време, цени и резервација на сауна се наоѓаат на рецепција.
 • 1 Хидромасажна када
  Информациите за работно време, цени и резервација на whirlpool се наоѓаат на рецепција.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.254808, 10.508110
 • Адреса: Via Nazionale, 2
 • Поштенски број: 25056 Ponte di Legno
 • Најблизок Ски лифт: 150 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 150 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Продавница: 550 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 1000 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +39 0364 903044
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 09:00 - 12:00 15:00 - 19:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Visa, Mastercard.

 • Прилагодено за хендикепирани лица
  На располагање се помал број соби од овој тип. Задолжително проверете расположивост при резервација!
 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.
 • Игротека за деца
  Игротеката е наменета само за гостите од објектот - повеќе информации за употреба на рецепција!

 • Бар/паб
  Работно време - да се провери на рецепција.

Корисни информации

Check in: 16:00 - 19:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 07:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +39 0364 903044 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина и крпи вклучено во цената Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
Завршно чистење Задолжителна доплата на рецепција Пред напуштање на сместувањето, потребно е да се исчисти кујната, да се исчисти машината за садови и да се фрли ѓубре. Доколку не го направите тоа, трошокот за завршно чистење ќе биде одбиен од депозитот.
Завршно чистење освен кујна и садови Задолжителна доплата на рецепција Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Baby cot и столче за хранење незадолжителна доплата на рецепција На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција 35€ по соба Дозволени помали домашни миленици со претходна најава и доплата.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.8€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 12 години не плаќаат туристичка такса.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција 100€ по соба Плаќањето се врши исклучиво во готовина. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Дополнителен појадок незадолжителна доплата на рецепција 7€ по лице на ден Доколку ви е потребен појадок, непоходно е тоа да го напоменете при правење на резервацијата.
Дополнителен полупансион незадолжителна доплата на рецепција 150€ по лице
Повеќе за вас Дополнителни информации на рецепција Голема понуда на друштвени и спортски игри.
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
СПА центар вклучено во цената Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
Затворен базен вклучено во цената Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
Wellness центар вклучено во цената Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.
Базен за деца вклучено во цената Информација за работното време на базенот за деца, може да најдете на рецепција.
Сауна вклучено во цената Информациите за работно време, цени и резервација на сауна се наоѓаат на рецепција.
Хидромасажна када вклучено во цената Информациите за работно време, цени и резервација на whirlpool се наоѓаат на рецепција.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.