Ortisei
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Ortisei

Почетна страна  >  Italija  >  Ortisei
Сместување
1 Сместување
Ски патекa
175km Ски патекa
До
1563m До 2500m

OrtiseiOrtisei (1.236 м) е најголемото место во долината Val Gardena и заедно со Selva Gardenа (1.563 м) и St. Christinа (1.418 м) сочинуваат уникатна ски област. Два магични зборови - Dolomiti Superski и Sella Ronda ќе ги привлечат сите љубители на одличното скијање во оваа долина поврзана со Sella Rondа со модерни жичарници и одлични патеки. Val Gardena секоја година е домаќин на Светското првенство во супер- велеслалом. Понудата на сместување во Ortisei ќе ги задоволи различните вкусови, од традиционално и класично сместување, преку модерно до специјализирано за љубители на спорт и фитнес.
Во Ortisei ќе уживаат сите, а не само љубителите на белиот спорт. Местото е познато по резбите од дрво, има убава пешачка зона со многу ресторани и кафулиња, базен и сауна, музеј Val Gardenа (Mузеј Gröden)...


snow

Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
TIC Ortisei, отворен секој ден. Телефонски број +39 0471 777 600.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Неколку продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Општ број:112 или +39 0471 782300
1 Пошта
Не работи во недела.
1 Лекар
Општ број: 118
1 Прва помош
Општ број: 118
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација DrTesta Piergiorgio. Тел. број +39 0471 786112.
1 Аптека
Ординација Sella, не работи во недела. Телефонски број +39 0471 796 125.
1 Планинска служба
Планинска служба: 118
1 Кино
Кино Dolomiti, 2 проекции дневно.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Затворен тениски терен
Тениски центар Roncadizza, 4 покриени терени. Отворен секој ден од 13:00- 22:00 h. Резервации и информации за термини на тел. броj +39 0471 797 275.
1 Лизгалиште
Лизгалиште на отворено Setil, отворено секој ден.
1 Санки со коњска запрега
Возење со коњска запрега низ околината. Сите информации и резервации на +39 348 9290 027.
1 Snowshoeing
Планинарење со водич, достапно секој ден, во зависност од времето.
1 Ski touring
Тури низ околните ридови придружени со лиценциран водич со можност за изнајмување опрема. Сите информации и резервации на тел. број +39 0471 798 223.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем, резервации и информации на тел. број +39 339 6709 659.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.