+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Monterosa

Почетна страна  >  Italija  >  Monterosa
Сместување
10 Сместување
Ски патекa
180km Ски патекa
До
1212m До 3275m

MonterosaСпроти средиштето на Доломитите, северозападно од Милано, ски центарoт Monterosa е познат по својот гламур, но најголемото богатство на овоj ски центар се наоѓа на падините во неверојатната снежна покривка. Некои од најдобрите работи за уживање бараат повеќе труд.
Така , час и половина пешачење од врвот на гондолата Salati Pass до Zube, од која до Alagne се спуштате во целосен мир и каде ќе ви се исплати целиот вложен труд , со сите сетила. Исто така гондолата до Punto Indren Ве води до 3300 м, од каде што имате бројни патеки до Alagne во долината Gressoney. Ни во Champoluc не недостасуваат терени за турно скијање. Тој дел е познат и по најдолгиот Heli-ski.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе мали пекари.
1 Туристичко биро
TIC Monterosa, тел. број +39 0125 303 111.
1 Банка/банкомат
Повеќе банки и банкомати во долината.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Gressonay, тел. број +39 0125 366 137 или 112.
1 Пошта
Пошта Gressonay, не работи во сабота и недела.
1 Лекар
Медицинска и спасувачка служба, унифицирај броj: 118.
1 Прва помош
Медицинска и спасувачка служба, унифицирај броj: 118.
1 Аптека
Аптека Monte Rosa Di Vietti, не работи во среда.
1 Планинска служба
Планинска служба, унифициран број: 118.
1 Кино
Во спортскиот центар Gressoney Sporthaus.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Сквош
Сквош терен во спортскиот центар Gressoney Sporthaus, задолжителна претходна резервација на тел +39 0125 356 652.
1 Спортски центар
Gressoney Sporthaus: вештачка карпа , базен, сала за одбојка, кошарка, мал фудбал, аеробик, фитнес.
1 Лизгалиште
Природно лизгалиште на езерото Gover, работи секој ден. Можност за изнајмување на лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување по замрзнат водопад со водич. Телефон за информации и резервации на тел. број +39 347 589 8120.
1 Snowshoeing
Планинарење со водич, секојдневно во зависност од временските услови. Телефон за информации и резервации +39 349 822 1293.
1 Ski touring
Тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации и резервации на телефонскиот број +39 33 5542 8804.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем. Сите информации и резервации на телефонскиот број +39 0163 922 993.
1 Ноќен клуб / дискотека
Plata Café Gressoney.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.