+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Madonna Di Campiglio

Почетна страна  >  Italija  >  Madonna Di Campiglio
Сместување
12 Сместување
Ски патекa
60km Ски патекa
До
850m До 2500m

Madonna Di CampiglioСамата Madonna di Campilio има околу 60 km патеки, а со Marilevo и Folgarida како и со Pinzola,со кои е поврзана со систем жичари,тој број се искачува на солидни 150км патеки. Има патеки за сите категории скијачи, воглавно сини и црвени и феноменално се уредуваат.Ски центарот е поделен на два дела :
Groste'/Spinale и 5 Laghi/Pradalago. По појадокот сте на само неколку чекори од гондолата 5 Laghi, Pradalago или Monte Spinale.Од таму се качувате на Grosté (2,504 m.n. v.) преку Monte Vigo. Позади се наоѓа ски ресортот Val di Sole.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има неколку пекари.
1 Туристичко биро
Туристичко информативен центар Madonna di Campiglio, телефонски број +39 0465 447 501.
1 Банка/банкомат
Две банки и повеќе банкомати во местото.
1 Продавница за сувенири
Неколку помали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица во Madonnа di Campiglio: 112.
1 Пошта
Пошта Madonnа di Campiglio, затворена во сабота и недела.
1 Лекар
Здравствен центар и спасувачка служба, унифициран број 118.
1 Прва помош
Брза помоши спасувачка служба, унифициран број 118.
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација Dr. Lara Mosna, тел. број +39 0465 500271.
1 Аптека
Аптека Dr. Giorgio Bretta, отворена секој ден.
1 Планинска служба
Планинска служба: 118.
1 Кино
Кино Pala Campiglio.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Спортски центар
Спортски центар Spiazzo: базен, детски базен, фитнес, игротека .
1 Лизгалиште
Лизгалиште Conca Verde , влез 13 € за возрасни и 10 € за деца (со вклучени лизгалки). Сите информации на телефонскиот број + 39 0465 440 503.
1 Качување по мраз
Качување по замрзнати водопади со лиценциран водич. Сите информации и резервации на +39 0465 442 634.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешки запреги, секојдневно. Цената е 30 € за деца и 40 € за возрасни. Можно повеќедневно возење. Сите информации и резервации на телефонскиот број +39 333 1328 490.
1 Snowshoeing
Качување по планини со водич, секој ден, во зависност од временските услови. Можност за различни тури во зависност од тежината, времетраењето и бројот. Сите информации на телефонскиот број +39 0465 442 634.
1 Ski touring
Тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување опрема. Резервации и информации на +39 0465 442 634.
1 Ски параглајдинг
Летање падобран во тандем. Информации и резервации на телефонскиот број +39 389 1498 094.
1 Параглајдинг
Параглајдинг во тандем. Информации и резервации на телефонскиот број +39 389 1498 094.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови Des Alpes и Zangola.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.