+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence Vallechiara

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Livigno се наоѓа во тесната долина во која се спуштаат ски патеките на падините на двете страни на клисурата, највисокиот врв се наоѓа на 3.000 м.н.в. Ски центарот е совршено прилагоден за фамилии.

Ски апартманите Residence Vallechiara се наоѓаат на мирна локација во областа San Rocco и 3 km од центарот на градот, на 100 метри од ски-центарот Carosello 3000. Градот Livigno е одличен за прошетка во вечерните часови, нудејќи бројни бутици, барови и ресторани.

Апартманите Residence Vallechiara нудат се што ви треба за безгрижен и незаборавен одмор во Lombardija, долж италијанската граница со Швајцарија.
Пространите и удобни апартмани имаат потполно опремена кујна, дневна соба со ТВ, удобни спални соби, сопствени бањи со тоалет и балкони со поглед на околните Алпи.

Апартманската куќа нуди бесплатно користење на загреан ски склад, можност за wi-fi со доплата, отворен паркинг пред објектот. Станицата на локалниот автобус се наоѓа пред објектот.
1 100 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 100 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 50 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 300 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет е достапен само во соба.
 • 1 Постелнина и крпи
  Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.5245032,10.126924099999997
 • Адреса: Agenzia Skialp Livigno, Via Saroch 822/B
 • Поштенски број: 23030 Livigno
 • Најблизок Ски лифт: 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 100 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 50 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 300 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 3000 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 50 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +39 0342 997886
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 09:00 - 12:00 15:00 - 18:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Visa, Mastercard

Корисни информации

Check in: 15:00 - 18:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 09:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +39 0342 997886 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi незадолжителна доплата на рецепција Интернет е достапен само во соба.
Постелнина и крпи вклучено во цената Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
Завршно чистење освен кујна и садови Задолжителна доплата на рецепција Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Туристичка такса бесплатно Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.