+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence Nevesole

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   

Резиденцијата Nevesole во Folgarida, во областа ​​Dimaro, нуди одличен однос на квалитет, цена и удобност. Локацијата на резиденцијата е повеќе од одлична, бидејќи ски патеките, наречени Azzura (сина), се веднаш до куќата. Резиденцијата е 500 метри од првата жичарница.

Во термините кога ски школата SKIFUN е организирана, со детето треба да слезете до жичарницата со која ќе се качите до местото на состанокот.

Апартманите се функционално опремени, и нудат се што е потребно за совршен скијачки одмор. Апартманите располагаат со кујни, дневни соби со телевизори, спални соби со кревети, бањи со тоалети и балкони со поглед на околните Доломити. Финалното чистење не е вклучено во цената и потребно е да се плати на рецепција.

Резиденцијата, исто така нуди бар, рестора, гаража, безбеден ски склад и финска сауна. Wi-Fi е достапен на рецепцијата и во заедничката просторија. Во резиденцијата постои мала продавница за основна набавка на намирници.

Според нашето мислење, Residence Nevesole е можност за добар ски одмор со добра цена.
1 Ski in
Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
1 Ski out
Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
1 500 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 10 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет е достапен само на рецепција.
 • 1 Постелнина
  Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
 • 1 Крпи
  Комплет крпи, вклучено во цената.
 • 1 Бебешко креветче
  На барање - обавезно да се нарача при резервација!
 • 1 Домашни миленици
  Потребна е претходна потврда од резиденцијата.
 • 1 Перачница на алишта
  Цена по чип.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • 1 Сауна
  Информациите за работно време, цени и резервација на сауна се наоѓаат на рецепција.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.299861, 10.863564
 • Адреса: Via Ai Monti Alti , 60/62
 • Поштенски број: 38025 Folgarida
 • Ski in
  Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
 • Ski out
  Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
 • Најблизок Ски лифт: 500 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 10 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Продавница: 4000 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 4000 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 20 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +390463988111
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 09:00 - 12:00 15:00 - 20:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Visa, Mastercard.

 • Перачница на алишта:
  Цена по чип.
 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • Игротека за деца
  Игротеката е наменета само за гостите од објектот - повеќе информации за употреба на рецепција!

 • Ресторан
  Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
 • Бар/паб
  Работно време - да се провери на рецепција.

Корисни информации

Check in: 16:00 - 20:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Касна пријава (Late check-in ) незадолжителна доплата на рецепција Касната пријава е задолжително да се најави претходно на рецепција, за да добиете инструкции за процедурата. Неопходно е тоа да се направи во работно време на рецепција, за да избегнете непријатни ситуации.
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +390463988111 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет е достапен само на рецепција.
Постелнина вклучено во цената Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
Крпи вклучено во цената Комплет крпи, вклучено во цената.
Завршно чистење освен кујна и садови Задолжителна доплата на рецепција Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Бебешко креветче незадолжителна доплата на рецепција На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција Потребна е претходна потврда од резиденцијата.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 14 години не плаќаат туристичка такса.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција Плаќањето се врши исклучиво со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Гаража вклучено во цената Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
Дополнителен затворен паркинг незадолжителна доплата на рецепција Ве молиме да ја проверите расположливоста на места и димензиите на возилото на контакт телефоните на објектот пред пристигнување на дестинацијата!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
Сауна незадолжителна доплата на рецепција Информациите за работно време, цени и резервација на сауна се наоѓаат на рецепција.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.