+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence Civetta

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   

Одлична апартманска куќа сместена во населбата Zoldo Alto. Погледот од резиденцијата е директно на ски патеките Foppe и Cristelin, две патеки за ноќно скијање.Главната кабинска жичарница Pian Del Crep е оддалечена 150 м.

На гостите на резиденцијата на располагање им е мала детска игротека,загреан ски склад, соба за дружење, бесплатен Wi-Fi, два лифта, паркингот се наоѓа во околината на резиденција.

Удобните апартмани со дрвен ентериер содржат функционално опремени кујни, дневни соби со LCD телевизори, спални со удобни кревети, бањи со тоалетои, и сите апартмани имаат балкон или тераса.
1 150 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 150 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 600 m
Оддалеченост од најблиска продавница
1 200 m
Оддалеченост од центар

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина
  Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
 • 1 Крпи
  Комплет крпи, вклучено во цената.
 • 1 Бебешко креветче
  На барање - обавезно да се нарача при резервација!
 • 1 Домашни миленици
  Само во апартманите со сопствен влез.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • 1 Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.392645, 12.101391
 • Адреса: Via del Gonfet, 12
 • Поштенски број: 32010 Zoldo Alto BL
 • Најблизок Ски лифт: 150 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 150 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Продавница: 600 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 200 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 500 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +393483147964
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 09:00 - 12:00 15:00 - 20:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Visa, Mastercard

 • Антиалергиска соба
  При правење на резервацијата Ве молиме проверете ја расположливоста на овој тип на соба!
 • Прилагодено за хендикепирани лица
  На располагање се помал број соби од овој тип. Задолжително проверете расположивост при резервација!
 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.
 • Игротека за деца
  Игротеката е наменета само за гостите од објектот - повеќе информации за употреба на рецепција!

Корисни информации

Check in: 16:00 - 20:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 09:30 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +393483147964 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина вклучено во цената Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
Крпи вклучено во цената Комплет крпи, вклучено во цената.
Завршно чистење освен кујна и садови вклучено во цената Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Бебешко креветче вклучено во цената На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици вклучено во цената Само во апартманите со сопствен влез.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 18 години не плаќаат туристичка такса.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција Плаќањето се врши исклучиво во готовина. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.