Cervinia
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Cervinia

Почетна страна  >  Italija  >  Cervinia
Сместување
9 Сместување
Ски патекa
160km Ски патекa
До
1524m До 3480m

CerviniaСки областа Cervinia / Valtournenche поврзува 3 долини, кои се протегаат во две земји - Италија и Швајцарија. Така, трите места се поврзани во целина:
Cervinia-Breuil, Zermatt и Valtournenche.
Ски патеката е позната по одличното планинско скијање и нуди неверојатни погледи. Во исто време, областа, благодарение на неговата поврзаност со Zermatt, исто така се смета за многу престижна во светот на скијањето. Со надградба на ски опремата, одлична врска е обезбедена во последниве години, вклучувајќи го Plateau Rosa Glacier.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Туристичко биро
Туристички информативен центар, телефон +39 0166 94 43 11.
1 Банка/банкомат
Повеќе банки и банкомати во местото.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полиција, унифициран број: 112
1 Пошта
Пошта Cervinia, затворена во сабота и недела.
1 Лекар
Здравствен центар и брза помош: 118
1 Прва помош
Брза помош : 118
1 Аптека
Аптека, отворена секој ден.
1 Планинска служба
Планинска служба: 118
1 Кино
Кино Des Guides, капацитет- 300 седишта.
1 Музеј
Музеј Matterhorn Alpine Guide Museum- историјата на алпинизмот

Дополнителна понуда за скијачи


1 Затворен тениски терен
Затворени тениски терени во спортскиот центар Valtournenche, резервација на терен на телефон +39 016 692 698
1 Спортски центар
Спортски центар Valtournenche, отворен среда, петок и сабота: карпа за качување, сала за фудбал, кошарка, тенис, одбојка, пинг-понг , базен, сауна, солариум.
1 Лизгалиште
Отворено лизгалиште во центарот на градот, отворено секој ден до полноќ. Можност за изнајмување лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување по леден водопад во присуство на водич. Сите информации и резервации на телефон +39 0166 948 169.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега по околните брда и села.Сите информации и резервации на телефон +39 320 8876 002.
1 Snowshoeing
Планинарење со водич, секој ден, во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефон +39 0166 948 169.
1 Ski touring
Тури по околните планини со лиценциран водич. Можност за наем на опрема. Сите информации на телефон +39 0166 948 169.
1 Параглајдинг
Параглајдинг лет во тандем, резервации и информации на телефон +39 335 457 155.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови : Sound Club, Discoteca L'Etoile, Schneewittli Nightclub.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.