Canazei
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Canazei

Почетна страна  >  Italija  >  Canazei
Сместување
5 Сместување
Ски патекa
210km Ски патекa
До
1182m До 2950m

CanazeiВо срцето на Доломитите се наога долинатаFassa (Val di Fassa). Меѓу високите ѕидови и други природни феномени, кои во 2009 година овие планини беа пренесени на листата на природното наследство на УНЕСКО.Во сончевите денови, карпестите врвови светат црвено, додека во најдобрите рани утрински часови кога експлозија на црвена боја ќе фрли магија на сите планини,ако не ќе се доживее Val di Fassu на раното заминување на најпопуларното ски патување во Доломитите. Панорамски круг Sella Ronda што веројатно веќе е управувано многу - 40 милји на патеки ве води низ четири додавања да се земе пет до шест часа. Од декември 2015 година,на новата жичарница се отвори сосема различни димензии. Жичарницата е поврзана со скијачката патека Ciampac погоре Albo со полковник dei Роси, со што се овозможува скијање Skitour панорама со 73 км на патеките на алтернативната Sella Ronda. Заокружувањето може да се шепоти во која било насока - од Buffaure di Pozza до полковникот Col Rodela di Campitello и назад. Во раните утрински часови, тоа ќе трае долго и искуството ќе биде незаборавно. Извишува уште може Зас BECE турнеја од основната линија во Белведере-Canazei, на Џиро Алпе Lusia-Сан Пелегрино или дел од познатата Џиро Гранде Гуера по апсурдот,и споменици од Првата светска војна.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Масажа:
Сите дополнителни информации за масажите може да ги добиете на рецепција.
1 Затворен базен:
Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
1 Сауна:
Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.
1 Wellness центар:
Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе маркети.
1 Пекара
Во местото има повеќе маркети
1 Туристичко биро
TIC Canazei, телефонски број: +39 046 260 960
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Во местото има повеќе продавници со сувенири,поклони и друѓи локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Canazei, телефонски број. +39 0462 601110 ili 112.
1 Пошта
Поштата во Canazei е затворена во сабота и недела.
1 Лекар
Хитна помош:118
1 Прва помош
Хитна помош:118
1 Аптека
Аптека Canazei,e затворена во недела.
1 Планинска служба
Хитна помош и службата за спасување:118
1 Кино
Кино Marmolada.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглање во хотелот Cesa Tyrol,е отворено секој ден.Информации на тел. +33 046 2601 156
1 Лизгалиште
Големото лизгалиште на мраз во салата Gianmario Scola е во центарот на градот.Таа е отворена секој ден, освен ако не е резервирана за натпревари и настани. Можност за изнајмување на лизгање.
1 Качување по мраз
Качување на замрзнат зид придружено со водич.Сите информации и резервации на тел. +39 339 6938 726.
1 Snowshoeing
Разгледување придружено со водич е достапно секој ден во зависност од временските услови.Сите информации и резервации на телефонскиот број. +39 046 2601 211.
1 Ski touring
Водени тури по околните скијалишта со туристички водич.За сите информации и резервазии на тел:+39 046 2601 211.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со подобран во склоп.Резервации и информации на тел:+39 3356 757 669.
1 Ноќен клуб / дискотека
Hexen клуб.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.