+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Canazei - Val di Fassa

Почетна страна  >  Italija  >  Canazei - Val di Fassa
Сместување
25 Сместување
Ски патекa
210km Ски патекa
До
1182m До 2950m

Canazei - Val di FassaВо срцето на Доломитите се наога долинатаFassa (Val di Fassa). Меѓу високите ѕидови и други природни феномени, кои во 2009 година овие планини беа пренесени на листата на природното наследство на УНЕСКО.Во сончевите денови, карпестите врвови светат црвено, додека во најдобрите рани утрински часови кога експлозија на црвена боја ќе фрли магија на сите планини,ако не ќе се доживее Val di Fassu на раното заминување на најпопуларното ски патување во Доломитите. Панорамски круг Sella Ronda што веројатно веќе е управувано многу - 40 милји на патеки ве води низ четири додавања да се земе пет до шест часа. Од декември 2015 година,на новата жичарница се отвори сосема различни димензии. Жичарницата е поврзана со скијачката патека Ciampac погоре Albo со полковник dei Роси, со што се овозможува скијање Skitour панорама со 73 км на патеките на алтернативната Sella Ronda. Заокружувањето може да се шепоти во која било насока - од Buffaure di Pozza до полковникот Col Rodela di Campitello и назад. Во раните утрински часови, тоа ќе трае долго и искуството ќе биде незаборавно. Извишува уште може Зас BECE турнеја од основната линија во Белведере-Canazei, на Џиро Алпе Lusia-Сан Пелегрино или дел од познатата Џиро Гранде Гуера по апсурдот,и споменици од Првата светска војна.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе маркети.
1 Пекара
Во местото има повеќе маркети.
1 Туристичко биро
TIC Canazei, телефонски број: +39 046 260 960.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Во местото има повеќе продавници со сувенири,поклони и друѓи локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Canazei, телефонски број. +39 0462 601110 ili 112.
1 Пошта
Поштата во Canazei е затворена во сабота и недела.
1 Лекар
Итна помош:118
1 Прва помош
Итна помош:118
1 Аптека
Аптека Canazei, затворена во недела.
1 Планинска служба
Итна помош и службата за спасување: 118.
1 Кино
Кино Marmolada.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглање во хотелот Cesa Tyrol, отворено секој ден. Информации на тел. +33 046 2601 156.
1 Лизгалиште
Големото лизгалиште во салата Gianmario Scola, во центарот на градот. Oтворенo e секој ден, освен ако салата не е резервирана за натпревари или настани. Можност за изнајмување на лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување по замрзнат водопад во придружба на водич. Сите информации и резервации на +39 339 6938 726.
1 Snowshoeing
Качување со водич, секој ден во зависност од временските услови. Информации и резервации на +39 046 2601 211.
1 Ski touring
Тури на околните планини во придружба на лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации и резервации на +39 046 2601 211.
1 Параглајдинг
Параглајдинг лет во тандем. Резервации и информации на телефонскиот број +39 3356 757 669.
1 Ноќен клуб / дискотека
Hexen Klub.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.