+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Ciasa Agreiter

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Резиденцијата се наоѓа во центарот на La Villa, на само неколку метри од најблиските продавници и ресторани и во близина на ски патеките, кои ве поврзуваат директно со ски ресортите Alta Badia и Dolomiti Superski.

Овие удобни апартмани се опремени со дрвени подови, кујна, Сат-ТВ и бања со тоалет во типичен италијански планински стил. Дневното чистење на апартманот е вклучено во цената (со исклучок на кујната).

Гостите имаат на располагање бесплатен паркинг и ски склад, како и Wi-Fi конекција.

Локацијата на објектот е таква што ви овозможува да го паркирате автомобилот првиот ден и да го оставите за време на вашиот одмор.
1 200 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 200 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 100 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 200 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина и крпи
  Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.5855778,11.905735800000002
 • Адреса: Str. Altin, 5 (Check-in: Colzstr. 56 – 39036 La Villa)
 • Поштенски број: 39030 La Villa
 • Најблизок Ски лифт: 200 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 200 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 100 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 200 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 30 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +390471847026
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 08:00 - 18:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прифаќа Visa и Mastercard кредитни картички.

 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.

Корисни информации

Check in: 15:00 - 20:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +390471847026 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина и крпи вклучено во цената Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
Промена на крпи вклучено во цената Промена на крпи може да договорите на рецепција.
Секојдневно чистење - освен кујна и садови вклучено во цената Секојдневно одржување на сместувачката единица - освен кујна и садови.
Завршно чистење освен кујна и садови вклучено во цената Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Домашни миленици Не е дозволено Домашни миленици не се дозволени.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.5€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 14 години не плаќаат туристичка такса.
Дополнителен појадок незадолжителна доплата на рецепција 10€ по лице на ден Доколку ви е потребен појадок, непоходно е тоа да го напоменете при правење на резервацијата.
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.