+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Alpin Apartmants Colfosco

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Селото Colfosco лежи на 1645 м.н.в. на северот на Италија и се смета за највисоко населено место со постојани жители во Val Badia / Corvara.
Апартманската куќа Alpin Apartmants Colfosco има исклучителна почетна точка за скијање на познатиот ски центар Sella Ronda. Се наоѓа во центарот на местото и во близина на ски патеката и жичарниците.
Станицата на локалниот автобус оддалечена е 50 м.

Сите апартмани се пространи и светли а вклучуваат комплетно опремена кујна со машина за миење садови, дневна соба со ТВ, спални соби со удобни кревети, сопствени бањи со тоалети и пространи балкони.

Апартманот се наоѓа практично во центарот на селото, само надвор од ски патеките и ски опремата. Вашето сместување практично се наоѓа веднаш до Sella Rondа, на крстосницата помеѓу ски областите на Val Gardena и Alta Badia. Станицата на ски автобусот е оддалечена само 50 метри.

Гостите на резиденцијата на располагање имаат надворешен паркинг простор, како и ски склад.

Обезбедена бесплатна Wi-Fi конекција.
1 300 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 300 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 50 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 200 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина и крпи
  Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
 • 1 Домашни миленици
  Потребна е претходна потврда од апартманот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.553485, 11.856497
 • Адреса: Strada Sorà, 9
 • Поштенски број: 39033 Colfosco BZ
 • Најблизок Ски лифт: 300 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 300 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 50 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 200 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 100 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 50 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +39 0471 836395
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 08:30 - 12:00 15:00 - 21:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.

Корисни информации

Check in: 15:00 - 19:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 09:30 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +39 0471 836395 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина и крпи вклучено во цената Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
Завршно чистење освен кујна и садови вклучено во цената Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Завршно чистење - домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција 50€ по соба Доколку во собата/апартманот престојувало домашно милениче, објектот го задржува правото да наплати завршно чистење.
Домашни миленици Дозволено Потребна е претходна потврда од апартманот.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.4€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 14 години не плаќаат туристичка такса.
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.