+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Alagna Monterosa

Почетна страна  >  Italija  >  Alagna Monterosa
Сместување
2 Сместување
Ски патекa
180km Ски патекa
До
1212m До 3275m

Alagna MonterosaНаспроти центарот на Доломитите, северозападно од Милано, ски центарот Monterosa е познат по гламурот, но сепак најголемото богатство на овој ски центар се наоѓа на падините во невероватната снежна покривка. Некои од најдобрите работи за уживање бараат малку повеќе труд. Така час и половина пешачење од врвот на гондолата Salati Pass do Zube, од која до Alagnа се спуштате во потполн мир и каде што ќе Ви се исплати целиот вложен труд, на сите сетила. Исто така , гондолата до Punto Indren Ве води до 3.300м , од каде што имате бројни патеки до Alagnа во долината Gressoney. Во Champoluc исто така има терени за турно скијање. Тој дел е познат и по најдолгиот спуст во Heli-ski.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе мали пекари.
1 Туристичко биро
Tourist Office Alagna13021 Alagna Valsesia (VC) – P.za Grober n. 1
1 Лекар
Медицинска служба и спасувачка служба, унифициран број : 118.
1 Прва помош
Брза помош и спасувачка служба, унифициран број : 118.
1 Планинска служба
Планинска служба , унифициран број : 118.


loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.