+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Vaujany

Почетна страна  >  Francija  >  Vaujany
Сместување
4 Сместување
Ски патекa
250km Ски патекa
До
1135m До 3330m

VaujanyПомалото француско место Vaujany со типична алпска архитектура и атмосфера се наоѓа на 1250 м.н.в., и заради тоа нуди прекрасен поглед на околината. Во Vaujany се преплетуваат традицијата и модерното на секој чекор, но за пофалба се нивните напори да ја задржат автентичноста, покрај растечката побарувачка за зимскиот и летниот туризам.

Помалата ски област Oz-Vaujany се наоѓа во поголемата позната област Alpe d'Huez. Овие две области се поврзани со новата гондола 'James Bond Gondola car', која е новост од 2017 година. Ски областа Alpe d'Huez им претставува голем предизвик на скијачите, затоа што нуди 250 км уредени ски патеки. Скијачите на располагање имаат 135 различни ски патеки, кои нудат убави панорамски погледи и овозможуваат до 2230 м.н.в.. Покрај скијањето, на таа област на располагање на гостите има и други зимски активности, како скијачко трчање, параглајдинг, планинарење, возење со санки и најпознатата новост 'Fat biking' - планински велосипедизам со специјални 4x4 тркала. Во летниот период , областа е многу позната меѓу планинските велосипедисти, туристите и планинарите. Активности дефинитивно никогаш нема да недостигаат, без оглед на сезоната.

Од Le Bourg d'Oisans- главниот град во регионот Oisans, Vaujany е оддалечен околу 14 км или 25 мин со автомобил. Во Bourg d’Oisans има многу продавници и голем супермаркет со голем паркинг, банка, пошта и друга градска инфраструктура, додека во Vaujany не е така. Во местото се наоѓаат претежно туристички резиденции и апартмани, постојат неколку ресторани, барови, мали продавници, продавница за ски опрема и туристичко - информативен центар.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Самопослуга и помали пекари.
1 Пекара
Самопослуга и помали пекари.


loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.