+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Valfrejus

Почетна страна  >  Francija  >  Valfrejus
Сместување
4 Сместување
Ски патекa
65km Ски патекa
До
1550m До 2737m

ValfrejusЦЕЛОСНО РЕНОВИРАН

Valfréjus е млад и динамичен ски центар со атрактивни цени.Се наоѓа непосредно на италијанско- француската граница, прв ски центар зад тунелот Frejus.Посебно погоден за фамилии. Одличната локација и големите височини гарантираат добри снежни услови од декември до април. Изборот на станови не е среќа бидејќи сите сместувачки капацитети се изградени во последните 10 години и се наоѓаат веднаш до ски-центарот.
Од 2009 година, повеќе од 20 милиони евра се инвестирани во инфраструктурата на овој ски центар.,како би ја дочекале 30-годишнината комплетно реновирани.Старите уреди се заменети со нови, така што ова е едно од ретките ски центри во Франција, кои можат да се пофалат со повеќе од 80% уреди, понови од 5 години. Исто така, уредено е и одлично место за почетници и деца. Направени се и нови патеки Modanais, Dolce Vita и Argentier, која ја опремија за ноќно скијање и санкање.
Поголемиот дел од ски ресортот е покриен со Wi-Fi сигнал (кој во Frejus се наплаќа).
Самото место е многу убаво вклопено во околината и направено по мера за одмор.За децата има детски парк, мини диско и кино.
Има и адреналински парк, zip line, боб парк. Возрасните можат да се релаксираат во Darjeеling Club-от со сауни, џакузи, масажи ... додека децата ги чуваат во ноќна детска градинка.

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 05.01. - 12.01.2019/ 02.02. - 09.02.2019 / 09.03. - 16.03.2019

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ :
1.ден - ПЕТОК: Поаѓање од паркингот во Скопје(точната локација ќе биде дополнително објавена) во 07.00 ч.. Средба со групата во Нов Белград во 15.00ч. Ноќно возење низ Хрватска и Словенија, со попатни задржувања на граничните премини за царински формалности и одмор.
2.ден - САБОТА: Возење низ Италија со попатни паузи за одмор. Купување на потребните продукти во француското место Modane, меѓу 12ч и 14ч, еден до два часа. Пристигање во ски центарот Valfrejus меѓу 16 и 17 ч., преземање на клучевите и влез во апартманите. Ноќевање.
3.-8. ден – НЕДЕЛА - ПЕТОК: Првиот ден во утринските часови од 8.30 мин. до 9: 00ч. преземање на ски картите и целодневно скијање. Шест дена скијање и престој во апартманите врз основа на платени услуги.
9.ден - САБОТА: Напуштање на студијата/ апартманите до 09: 30ч. Враќање за Македонија со пауза за шопинг во Vicolungo Outlet Center, во близина на Милано. Пауза за шопинг - 3часови. Продолжување на патувањето, ноќно возење низ Италија, Хрватска и Словенија.
10.ден – НЕДЕЛА: Пристигнување во Скопје, на местото на поаѓање во недела, во попладневни часови (15h-18h). Крај на услугата.

Планирана траса на патувањето: Скопје - Белград - Загреб - Љубљана - Fernetti - Милано - Торино - тунел Frejus - Modane - Valfrejus.

Автобуски превозник: АТЛАНТИС. Распоредот на седење во автобусот е направен според датумот кога патниците направиле резервација.Предност имаат деца и постари лица.

ЗАБЕЛЕШКА: АгенцијПонуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Продавница Sherpa во местото.
1 Пекара
Во местото се наоѓа помала пекара.
1 Туристичко биро
Туристички информативен центар Valfréju, телефонски број: +33 479 053 383
1 Банка/банкомат
Повеќе банкомати во местото, нема банка.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со поклони, сувенири и локални производи
1 Полициска станица
Полициска станица : 17
1 Болница
Болница St. Jean de Maurienne (40 км оддалечена од Valfrejusa), телефонски број +33 479 206 020
1 Лекар
Доктор Dr. Michel Burnier во Modеnа (10 км оддалечен од Valfrejusa), телефонски број +33 479 051 089
1 Прва помош
Брза помош: 15
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација Dr. Illien Pierre во Modеnа (10 км оддалечен од Valfrejusa), телефонски број +33 479 050 008
1 Аптека
Аптека во Modanа (10 км оддалечена Valfrejusa), затворена во недела,телефонски број +33 479 050 008
1 Планинска служба
Планинска служба: 15

Дополнителна понуда за скијачи


1 Лизгалиште
Лизгалиште во центарот на местото, затворено во сабота. Влез и изнајмување лизгалки од 5 €, информации на телефонски број +334 79 053 383
1 Snowshoeing
Качување на планина со водич, достапен секој ден во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефонски број +33 479 053 258
1 Ski touring
Организирани од локалните ски школи, ски тури со водич. Достапно секој ден во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефонски број +33 479 053 258
1 Ски параглајдинг
Speed riding school Ataka, секој ден во зависност од времето. Информации и резервации на телефонскиот број +336 62 105 407
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќен клуб Le Sowau.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.