+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence Le Cheval Blanc

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Патеки на сите четири правци на светот, завидни снежни услови на патеките на највисоката долина од Les Trois Vallées и меката прекривка се гаранција за задоволството на посетителите на познатиот Val Thorens. Доколку додадеме квалитетно сместување веднаш до ски патеките кои ги задоволуваат желбите на скијачите, сноубордерите и љубителите на off-piste скијањето, резиденцијата Le Cheval Blanc е вистинскиот избор за вас.

Цената и квалитетот на резиденцијата Le Cheval Blanc ќе ве убедат дека оваа резиденција е вистинската за вас. Одлична локација во долниот дел на селото со директен пристап до еден од 600 км од најдобрите европски ски ресорти од Les Trois Vallées ве поканува да ни се придружите на ски одмор.

Практичната близина на центарот на Val Thorens е исклучителна за брз шопинг, екстра спортски активности во спортскиот центар или вечера во еден од многуте ресторани.

Во прилог на удобното сместување, апартманите нудат бесплатен Wi-Fi.
1 Ski in
Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
1 Ski out
Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
1 100 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 50 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина
  Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
 • 1 Крпи
  Комплет крпи, вклучено во цената.
 • 1 Завршно чистење
  Пред напуштање на сместувањето, потребно е да се исчисти кујната, да се исчисти машината за садови и да се фрли ѓубре. Доколку не го направите тоа, трошокот за завршно чистење ќе биде одбиен од депозитот.
 • 1 Секојдневно чистење
  Секојдневно чистење - вклучено во цената.
 • 1 Перачница на алишта
  Информации за пералната за алишта можете да добиете на рецепција.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • 1 Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 45.2968128, 6.5776387
 • Адреса: Rue du Soleil
 • Поштенски број: 73440 Val Thorens
 • Ski in
  Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
 • Ski out
  Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
 • Најблизок Ски лифт: 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 50 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 50 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 50 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 200 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 200 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +33479002101
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепцијата е отворена 24 часа
  Работното време на рецепцијата може да се смени, затоа Ве советуваме пред поаѓање да го проверите работното време на телефонските броеви на објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прима Visa и Mastercard кредитни картички.

 • Перачница на алишта:
  Информации за пералната за алишта можете да добиете на рецепција.
 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.

 • Ресторан
  Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.

Корисни информации

Check in: 18:00 - 21:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +33479002101 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина вклучено во цената Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
Крпи вклучено во цената Комплет крпи, вклучено во цената.
Сат ТВ вклучено во цената Програмска шема може да добиете на рецепција.
Завршно чистење вклучено во цената Пред напуштање на сместувањето, потребно е да се исчисти кујната, да се исчисти машината за садови и да се фрли ѓубре. Доколку не го направите тоа, трошокот за завршно чистење ќе биде одбиен од депозитот.
Секојдневно чистење незадолжителна доплата на рецепција Секојдневно чистење - вклучено во цената.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.65€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 18 години не плаќаат туристичка такса.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција Плаќањето се врши во готовина и со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Гаража незадолжителна доплата на рецепција Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.