+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence L'Altineige

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Уживајќи под синото небо и сончевите зраци на височина од над две илјади метри над морето, срцето на познатите три долини на Савојските Алпи е незаборавно искуство, надополнето со извонредната локација во ски ресортот Val Thorens и пристап до жичарницата Peclet Funitel, која ќе ве однесе до подножјето на познатиот глечер Peclet . Апартманскиот комплекс е исто така поврзан со продавници и спортски центар.

Сите апартмани се опремени во едноставен савојски стил и вклучуваат комплетно опремени кујни со машини за миење садови, дневни соби со телевизори, бањи и спални со удобни кревети и балкони со поглед на селото или планините.

Wi-Fi со доплата.
1 Ski in
Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
1 Ski out
Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
1 100 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 20 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина
  Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
 • 1 Крпи
  Ако не понесете свои крпи, може да доплатите за нив на рецепција.
 • 1 Домашни миленици
  Дозволен е еден домашен миленик по апартман, со претходна најава.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 45.299687, 6.572780
 • Адреса: Grande Rue
 • Поштенски број: 73440 Val Thorens
 • Ski in
  Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
 • Ski out
  Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
 • Најблизок Ски лифт: 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 20 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 50 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 100 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 100 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +33479000888
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Понеделник: 09:00 - 12:00 16:00 - 19:00
 • Вторник: 09:00 - 12:00 16:00 - 19:00
 • Среда: 09:00 - 12:00 16:00 - 19:00
 • Четврток: 09:00 - 12:00 16:00 - 19:00
 • Петок: 09:00 - 12:00 16:00 - 19:00
 • Сабота: 15:00 - 20:00
 • Недела: 09:00 - 12:00 16:00 - 19:00
 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прима Visa и Mastercard кредитни картички.

 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.

Корисни информации

Check in: 17:00 - 20:0 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +33479000888 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi незадолжителна доплата на рецепција 20€ по соба Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина вклучено во цената Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
Промена на постелнина незадолжителна доплата на рецепција 12€ по лице За промена на постелнина, обратете се на рецепција.
Крпи незадолжителна доплата на рецепција 8€ по соба Ако не понесете свои крпи, може да доплатите за нив на рецепција.
Завршно чистење освен кујна и садови незадолжителна доплата на рецепција Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Baby cot и столче за хранење незадолжителна доплата на рецепција 25€ по соба На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција 50€ по соба Дозволен е еден домашен миленик по апартман, со претходна најава.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 0.99€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 18 години не плаќаат туристичка такса.
Еколошка такса Задолжителна доплата на рецепција 0.2€ по лице на ден Децата на возраст под 18 години се изземени од плаќање туристички данок.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција 300€ по соба Плаќањето се врши во готовина и со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Повеќе за вас Достава до вратата на апартманот Појадок и појадок бухти се нарачани еден ден однапред на приемот.
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.