Val D Isere
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Val d'Isere

Почетна страна  >  Francija  >  Val d'Isere
Сместување
13 Сместување
Ски патекa
300km Ски патекa
До
1550m До 3456m

Val d'IsereVal d'Isere е модерен ски-центар, кој се наоѓа на 1800н.в. 12 километри од Tignes и е дел од ски-областа Espace Killy со патеката од 300 километри.
Убавината на самото место ја дава камената архитектура со која сите новосоздадени градби мора да бидат во хармонија, како и прекрасниот поглед на самиот глечер Grande Motte.
Големата надморска височина и двата глечери овозможуваат скијање од декември до мај, а летното скијање на глечерите е особено атрактивно. Ова е ски-центар што големите скијачи не треба да го пропуштаат.
Val d’Isere има неколку добри ресторани со одлична кујна, продавници, дневни и вечерни барови, ноќни клубови, дискотеки, кино, како и затворен базен и природно лизгалиште.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Има повеќе продеавници во градот
1 Пекара
Во градот има повќе мали пекари
1 Туристичко биро
Туристичкиот инфо центар е отворен секој ден
1 Банка/банкомат
Во градот има банки и банкомати
1 Продавница за сувенири
Неколку мали продавници за сувенири и локални производи
1 Полициска станица
Полициска станица
1 Пошта
Пошта е отворена од понеделник до сабота. Телефонски број +33 479 402 680.
1 Лекар
Д-р Medival, отворен од понеделник до сабота. Телефонски број +33 479 402 680.
1 Прва помош
Прва помош, консолидиран телефонски број 15
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација Valdident, задолжително претходно закажување на +33 479 079 695.
1 Аптека
Pharmacie du Solaise - Фармација, отворен секој ден.
1 Планинска служба
Планинска служба, консолидирани број 15
1 Кино
Val Cinema - кино, резервации на +33 479 060 343.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглање во Хотел Les Barnes des l'Ours, резервација по телефон +33 479 413 700
1 Сквош
Сквош терен во центарот Aquasportif спортски центар, резервација на игралиште по телефон +33 479 042 601
1 Спортски центар
Спортски центар Aquasportif: базени, велнес, масажи, сауни, ѕид за качување, мултифункционална спортска сала (кошарка, одбојка), водени обуки, сквош, бадминтон.
1 Лизгалиште
Природно лизгалиште во центарот на градот, отворено секој ден. Информации на телефонскиот број +33 479 228 205
1 Качување по мраз
Качување по замрзнат водопад, отворен секој ден до 5 часот. Сите информации на телефонскиот број +33 479 419 958
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега, секој ден. Можност за половина ден и целодневно возење. Сите информации на телефонскиот број +33 479 007 729
1 Snowshoeing
Прошетки во придружба на водич, секој ден во зависност од временските услови. Информации и резервации +33 662 458 994 на телефонскиот број
1 Ski touring
Тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување опрема. Сите информации на телефонскиот број +33 479 060 234
1 Ски параглајдинг
Параглајдерство. На дневна основа, во зависност од временските услови. Сите информации на телефонскиот број +33 671 934 158.
1 Параглајдинг
Панорамско параглајдерство во Tandern, резервации и информации на +33 479 007 729
1 Ноќен клуб / дискотека
Повеќе дискотеки и ноќни клубови: Le Graal, Krystal, Cafe Face Bar, Doudoune Nightclub, Dick's Tea Bar Nightclub.
1 Концерт: Altigliss
Еднонеделен фестивал со богата програма, организирана заедно со Студентското Светско првенство во скијање и сноубординг. Тоа е закажано за третата недела во март.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.