+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Val d'Allos

Почетна страна  >  Francija  >  Val d'Allos
Сместување
5 Сместување
Ски патекa
180km Ски патекa
До
1500m До 2600m

Val d'AllosЖивописен ски центар, кој заедно со Pra Loup го формира најголемиот ски ресорт во јужните француски Алпи. Поради положбата и климатските услови, нуди исклучително добри снежни услови. Со својата архитектура (дрвени куќи),современи ски лифтови и многу други дополнителни понуди во местото, Ви нуди единствено искуство. Val d'Allos е дел од националниот парк Famille Plus и спаѓа во ски центри кои се погодни за фамилии.

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 05.01. - 12.01.2019 / 02.02. - 09.02.2019 / 09.03. - 16.03.2019

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ :
1 Ден - ПЕТОК: Поаѓање од паркингот во Скопје(точно место ќе биде дополнително објавено) во 07.00. Средба со групата во Нов Белград во 15.00. Ноќно возење низ Хрватска и Словенија, со попатни задржувања на граничните премини за царински формалности и одмор.
2 Ден- САБОТА: Возење низ Италија со попатни паузи за одмор. Купување на храна во местото Barcelonette, помеѓу 12ч и 14ч, еден час. Пристигање во ски центарот Val d'Allos помеѓу 16 и 17 часот, преземање на клучевите и влез во апартманите. Ноќевање.
3.-8. ден - НЕДЕЛА - ПЕТОК: Првиот ден во утринските часови од 8:30 до 9:00ч. преземање на ски картите и целодневно скијање. Шест дена скијање и престој во апартманите врз основа на платени услуги.
9 ден - САБОТА: Напуштање на студијата / апартманите до 09: 30ч. Враќање за Македонија со пауза за шопинг во Vicolungo Outlet Center, во близина на Милано. Пауза за шопинг во траење од 3ч. Продолжување на патувањето, ноќно возење низ Италија, Хрватска и Словенија.
10 ден - НЕДЕЛА: Пристигнување во Скопје, на местото на поаѓање во недела, во попладневните часови.(15h-18h). Крај на услугата.

Планираната траса на патувањето:Скопје - Белград - Загреб - Љубљана - Fernetti - Милано - Торино - Oulx – Mongenevre – Briancon – Vars – Barcelonette – Val d Allos.

Автобуски превозник: АТЛАНТИС. Распоредот на седење во автобусот е направен според датумот кога патниците направиле резервација.Предност имаат деца и постари лица.

ЗАБЕЛЕШКА: Агенцијата го задржува правото да го смени распоредот поради временски услови, сообраќајни метежи на граничните премини, сообраќајни несреќи и други околности.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе мали пекари.
1 Туристичко биро
Tуристичко информативен центар Val d'Allos, тел. број +33 4 92 83 02 81.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банкомати.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Val d'Allos, тел. број +33 6 84 31 02 79 или унифициран број 17.
1 Лекар
Медицинскаслужба , унифициран број 15.
1 Прва помош
Прва помош, унифициран број 15.
1 Аптека
Аптека во центарот на местото, отворена секој ден.
1 Планинска служба
Планинска служба, унифициран број 15 .
1 Кино
Кино, отворено секој ден освен вторник.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Ски параглајдинг
Скок со падобран во тандем со скии. Информации и резервации на тел. број +33 634227547.
1 Параглајдинг
Параглајдинг лет во тандем. Информации и резервации на тел. број +33 634227547.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.