+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


St. Sorlin d'Arves

Почетна страна  >  Francija  >  St. Sorlin d'Arves
Сместување
8 Сместување
Ски патекa
310km Ски патекa
До
1100m До 2620m

St. Sorlin d'ArvesLes Sybelles со своите 310 км патеки, е четвртиот најголем ски ресорт во Франција.

Системот поврзува шест ски ресорти St Sorlin d'Arves, St Jean d'Arves, Le Corbier, La Toussuire, Les Bottières и St Colomban des Villards и заедно нуди 310км патеки и уникатно искуство за секој скијач и бордер.

Автентичното село Saint Sorlin d'Arves има најдобра положба во цел регион и е одлична појдовна точка за скијање во цел регион. Сместен на 1600м н.в., во централниот дел на ски регионот Sybelles.

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО ТЕРМИНИТЕ: 05.01. - 12.019 / 09.03. - 16.03

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ :
1 Ден - ПЕТОК: Поаѓање од паркингот во Скопје(точното место ќе биде дополнително објавено) во 07.00. Средба со групата во Нов Белград во 15.00. Ноќно возење низ Хрватска и Словенија, со попатни задржувања на граница за царински формалности и одмор.
2 Ден- САБОТА: Возење низ Италија со попатни паузи за одмор. Купување на храна во француските места Modane или Saint Michel-de-Maurienne, помеѓу 12ч и 14ч, еден до два часа. Пристигање во ски центарот St. Sorlin d Arves меѓу 16 и 18 ч., преземање на клучевите и влез во апартманите. Ноќевање.
3.-8. Ден - НЕДЕЛА - ПЕТОК: Првиот ден во утринските часови од 8.30 минути до 9: 00ч. преземање на ски картите и целодневно скијање. Шест дена скијање и престој во апартманите врз основа на платените услуги.
9 Ден - САБОТА: Напуштање на студијата / апартманите до 09: 30ч. Враќање за Македонија со пауза за шопинг во Vicolungo Outlet Center, во близина на Милано. Пауза во траење од 3ч. Продолжување на патувањето, ноќно возење низ Италија, Хрватска и Словенија.
10 Ден - НЕДЕЛА: Пристигнување во Скопје, на местото на поаѓање во недела, во попладневните часови.(15h-18h). Крај на услугата.

Планирана траса на патувањето: Скопје - Белград - Загреб - Љубљана - Fernetti - Милано - Торино - тунел Frejus – Modane - Saint Michel-de-Maurienne - St. Jean d Arves.

Автобуски превозник: АТЛАНТИС. Распоредот на седење во автобусот е направен според датумот кога патниците направиле резервација.Предност имаат деца и постари лица.

ЗАБЕЛЕШКА: Агенцијата го задржува правото да го смени распоредот поради временски услови, сообраќајни метежи на граничните премини, сообраќајни несреќи и други околности.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Автобуски превоз
1 Туристичко биро
Туристичко информативен центар Saint Sorlin d'Arves,, отворен секој ден. Телефонски број +33 4 79 59 71 77.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банкомати.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица, телефонски број 17
1 Пошта
Пошта Saint Sorlin d'Arves, затворена во сабота и недела.
1 Лекар
Клиника Saint Sorlin d'Arves, отворена секој ден. Телефонски број +33 4 79 59 73 71 или 15
1 Прва помош
Медицинска служба прва помош, телефонски број 15
1 Аптека
Аптека Arves, затворена во недела
1 Планинска служба
Планинска служба, телефонски број 15

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглање Le Petite Ferme, отворено секој ден од 15:00 до 02:00. Резервација на телефонски број +33 4 79 20 47 41.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега, секој ден од 09:00h до 17:00h. Цена на 60 минутно возење изнесува 60€. Сите информации и резервации по телефон +33 6 40 28 07 76.
1 Snowshoeing
Качување на планина со водич, секој ден, во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефонски број +33 4 79 59 79 40.
1 Ski touring
Тури по околните планини со лиценциран водич. Сите информации и резервации можат да се добијат по телефон +33 4 79 59 71 53.
1 Параглајдинг
Параглајдинг лет во тандем, резервации и ифнормации на телефонски број +33 6 80 15 86 47.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови La Grote du Yeti, D'Sybell Club

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.