+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence Nemea L'Aigle Bleu

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Апартманската резиденција Nemea l'Aigle Bleu во срцето на Савојските Алпи е вистинскиот избор за вас, доколку сакате зимска авантура и поволни цени.

Најмодерниот апартмански објект Brianconu, кој се наоѓа непосредно покрај долната станица на жичарницата Prorel, е опремен во типичен савојски стил и вклучува апартмани со комплетно опремени кујни со машини за садови, дневни соби со LCD телевизори, спални соби со удобни кревети, бањи со тоалети и балкони со поглед на планините.

Скијањето е спорт кој бара регенерација на телото, па за релаксација на вашите мускули на располагање е Spa & Wellness со масажен базен, сауна и парна бања. На рецепција се наоѓа и билјард.

Бесплатен Wi-Fi (со една корисничка лозинка).
1 50 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 100 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 50 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 300 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица за една IP адреса.
 • 1 Постелнина
  Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
 • 1 Крпи
  Комплет крпи, вклучено во цената.
 • 1 Завршно чистење
  Пред да заминете, апартманот треба да се исчисти. Ако не го сторите тоа, трошокот за финално чистење ќе биде одземен од депозитот.
 • 1 Бебешко креветче
  На барање - обавезно да се нарача при резервација!
 • 1 Домашни миленици
  Дозволен еден домашен миленик со претходна потврда.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • 1 Сауна
  Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.
 • 1 Хидромасажна када
  Информации за работно време и резервации за користење на масажна када се наоѓаат на рецепцијата.
 • 1 Фитнес сала
  Информации за работно време и влез во фитнес центарот се наоѓаат на рецепцијата.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 44.896345, 6.631183
 • Адреса: 3 Avenue René Froger
 • Поштенски број: 05100 Briançon
 • Најблизок Ски лифт: 50 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 100 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 50 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 300 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 300 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 300 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +33492534937
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Понеделник: 09:00 - 12:00 17:00 - 19:00
 • Вторник: 09:00 - 12:00
 • Четврток: 09:00 - 12:00 17:00 - 19:00
 • Петок: 09:00 - 12:00 17:00 - 19:00
 • Сабота: 09:00 - 12:00 17:00 - 19:00
 • Недела: 09:00 - 12:00 17:00 - 19:00
 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прима Visa и Mastercard кредитни картички.

 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.

Корисни информации

Check in: 16:00 - 19:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +33492534937 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица за една IP адреса.
Дополнителна Wi-Fi конекција незадолжителна доплата на рецепција 16€ по лице За да добиете дополнителен интернет приклучок контактирајте ја рецепцијата на објектот.
Постелнина вклучено во цената Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
Крпи вклучено во цената Комплет крпи, вклучено во цената.
Промена на крпи незадолжителна доплата на рецепција 10€ по лице Промена на крпи може да договорите на рецепција.
Сат ТВ вклучено во цената Програмска шема може да добиете на рецепција.
Завршно чистење незадолжителна доплата на рецепција Пред да заминете, апартманот треба да се исчисти. Ако не го сторите тоа, трошокот за финално чистење ќе биде одземен од депозитот.
Бебешко креветче вклучено во цената На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција 42€ по соба Дозволен еден домашен миленик со претходна потврда.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 2€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 18 години не плаќаат туристичка такса.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција 300€ по соба Плаќањето се врши во готовина и со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Гаража незадолжителна доплата на рецепција 28€ по соба Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
Сауна вклучено во цената Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.
Хидромасажна када вклучено во цената Информации за работно време и резервации за користење на масажна када се наоѓаат на рецепцијата.
Фитнес сала вклучено во цената Информации за работно време и влез во фитнес центарот се наоѓаат на рецепцијата.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.