+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Le Signal du Prorel

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   

Резиденцијата Le Signal du Prorel во Serre Chevalier се наоѓа веднаш до жичарницата Prorel, која ви овозможува да стигнете до ски ресортот речиси директно од вашиот апартман.

Апартманите се опремени во типичен савојски стил и вклучуваат комплетно опремени кујни со машини за миење садови, дневни соби со телевизори, спални со удобни кревети, бањи со тоалети и балкони со поглед на планините. Двете студија за две лица и пространите апартмани со три спални за осум лица се комплетно реновирани.

Бесплатна бежична интернет конекција (Wi-Fi). Исто така достапна е и телевизија со француски програми.
1 50 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 50 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 200 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 200 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина
  Можете да понесете своја постелнина или да платите за изнајмување на рецепцијата од објектот.
 • 1 Крпи
  Ако не понесете свои крпи, може да доплатите за нив на рецепција.
 • 1 Завршно чистење
  Пред да заминете, апартманот треба да се исчисти. Ако не го сторите тоа, трошокот за финално чистење ќе биде одземен од депозитот.
 • 1 Бебешко креветче
  На барање - обавезно да се нарача при резервација!
 • 1 Столче за хранење
  Обавезно да се побара при резервација!
 • 1 Домашни миленици
  Дозволен еден домашен миленик по апартман со претходна најава и доплата.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • 1 Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 44.896013, 6.630088
 • Адреса: Avenue de Provence
 • Поштенски број: 05100 Briançon
 • Најблизок Ски лифт: 50 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 50 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 200 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 200 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 300 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 300 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +334 92255542
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Петок: 16:00 - 18:00
 • Сабота: 08:30 - 11:00 15:00 - 18:00
 • Недела: 09:00 - 11:00 16:00 - 18:00
 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прима Visa, Eurocard и Mastercard кредитни картички.

 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.

Корисни информации

Check in: 16:00 - 19:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +334 92255542 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина незадолжителна доплата на рецепција Можете да понесете своја постелнина или да платите за изнајмување на рецепцијата од објектот.
Крпи незадолжителна доплата на рецепција Ако не понесете свои крпи, може да доплатите за нив на рецепција.
Завршно чистење незадолжителна доплата на рецепција Пред да заминете, апартманот треба да се исчисти. Ако не го сторите тоа, трошокот за финално чистење ќе биде одземен од депозитот.
Бебешко креветче незадолжителна доплата на рецепција На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Baby cot и столче за хранење незадолжителна доплата на рецепција На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Столче за хранење незадолжителна доплата на рецепција Обавезно да се побара при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција Дозволен еден домашен миленик по апартман со претходна најава и доплата.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 0.9€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 12 години не плаќаат туристичка такса.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција Плаќањето се врши во готовина и со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.