+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Saint Gervais - Megeve

Почетна страна  >  Francija  >  Saint Gervais - Megeve
Сместување
4 Сместување
Ски патекa
445km Ски патекa
До
1100m До 2353m

Saint Gervais - MegeveSaint Gervais е една од најдобро чуваните тајни во Франција!

Туристичкиот центар, кој пред сè е познат како термална бања од 19 век со елегантни стари згради и убаво уредена обала на реката, прерасна во дестинација која сега е популарна во текот на целата година. Големата инвестиција во инфраструктурата го трансформира Saint Gervais во современ ски центар, кој исто така е дел од XXL ски ресортот Evasion Mont- Blanc , со вкупно 445 км ски патеки. Повеќето од патеките се погодни за почетници и скијачи од средно ниво, но и за скијачки експерти.
Истовремено, Saint Gervais е најблиску до највисокиот врв на Алпите и нуди спектакуларен поглед на Mont Blanc.

Evasion Mont Blanc се состои од 6 ски центри: Saint Gervais, Saint Nicolas, Megeve, Les Contamines, Combloux и La Giettaz.Понуда на спорт и забава


1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе маркети.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
TIC Saint Gervais les Bains, работи секој ден од 08:00-19:00h . Телефон : +33 4 50 47 76 08.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Saint Gervais les Bains, +33 4 50 47 39 90 или унифициран број 17.
1 Пошта
Пошта Saint Gervais, отворена во работни денови.
1 Лекар
Медицински центар Fleur des Alpes, тел. број +33 4 50 93 51 78 или 15.
1 Прва помош
Медицински центар Fleur des Alpes, тел. број +33 4 50 93 51 78 или 15.
1 Аптека
Аптека Dyrades, затворена во недела. Тел. број +33 4 50 93 50 45.
1 Планинска служба
Планинска служба, унифициран број 15.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Сквош
Сквош терен во Saint Gervais Tennis Centre , информации и резервации на тел. број +33 450 78 21 64 .
1 Лизгалиште
Покриеното лизгалиште Patinoire Municipale работи секој ден. Влез 4.5€ возрасни, 3.5€ деца. Изнајмување на лизгалки 3€.
1 Качување по мраз
Качување по замрзнат водопад во придружба со водич. Информации и резервации на тел. број : +33 450 47 76 55.
1 Snowshoeing
Планинарење во придружба на водич секој ден во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефон: +33 4 50 47 76 21.
1 Ski touring
Ски тури во придружба на лиценциран водич. Можност за изнајмување опрема. Информации и резервации на тел. број : +33 4 50 47 76 21.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем. Информации и резервации на тел. број : +33 4 50 47 73 44.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови и барови: Le Fayet, Karma Lounge Club, Le Duplex.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.