Risoul
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Risoul

Почетна страна  >  Francija  >  Risoul
Сместување
3 Сместување
Ски патекa
185km Ски патекa
До
1650m До 2750m

RisoulRisoul, мал француски град на надморска височина од 1900м,сместен во срцето на преубавата шума.Заедно со Varsom кој се наоѓа на другата страна на врвот на Pic de Chabrières (2750m) стазата и со височина која е во разлика од 1650м-2750м претставува најголемо скијачко подрачје во овај дел на француските Алпи.(Hautes Alpe). На гостите им е на располагање големиот број на додатни активности:скидо, параглајдинг,лизгалиште,затворен базен,теретана итн.Планинарството е многу популарно во оваа област, и можно е да се истражуваат прекрасни области по обележани патеки за снег или да се искачи на некои од замрзнатите водопади.

Risoul , меѓу другото, е идеално скијачко место за сите семејства. Доволно активности за деца, кои го зголемуваат детското село (детска градинка каде што можете да ги оставите вашите деца на безбедно и мирно место).

Благодарение на тесната врска со Varsom, скијачкото одморалиште нуди исклучително голема ски област, која ќе ги задоволи потребите на сите категории скијачи и граници. Временските услови се исклучителни, над 300 сончеви денови во годината, а положбата и големината на планинскиот масив обезбедува зимски месеци.Понуда на спорт и забава


1 Масажа:
Сите дополнителни информации за масажите може да ги добиете на рецепција.
1 Wellness центар:
Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има продавници.
1 Пекара
Во местото има пекари.
1 Туристичко биро
Туристички информативен центар, телефонски број +334 92 46 02 60.
1 Банка/банкомат
Во местото има банкомат.
1 Продавница за сувенири
Има повеќе продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица број 17
1 Лекар
Risoul медицински центар отворен секој ден.Тел:+33 4 92 46 09 21.
1 Прва помош
Прва помош број 15
1 Аптека
Аптека Foret Blanche отворена секој ден.
1 Планинска служба
Планинска служба број 15
1 Кино
Кино La Foret Blanche.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Лизгалиште
Отвореното скијачко одморалиште се наоѓа на кабината TS TSеier. Можност за изнајмување на лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување на замрзнат водопад со водич. Сите информации на телефонскиот број +33 6 63 53 08 62.
1 Snowshoeing
Прошетки со водич,секој ден во зависност од временските услови. Информации на телефонски број +33 4 88 03 56 59.
1 Ski touring
Водени тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Информации на телефонски број +33 4 92 52 44 01.
1 Параглајдинг
Параглајдерски лет во тандем, информации на телефонскиот број +33 4 92 45 26 43.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови La Grote du Yeti, Le Mix, Pub la Place.
1 Концерт: Festival de la Chanson Française
Мултидневен музички фестивал се одвива во градот директно по скијачките патеки. Тоа е во распоред секоја година во втората недела од јануари.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.