+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Le Hameau des Ecrins

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Резиденцијата Le Hameau des Ecrins се наоѓа на 1800 м.н.в. и ја сочинуваат главна зграда и две помали згради, а сите уживаат во предностите на одличната локација во мирниот дел на Puy St Vincent.
Ски патеката е оддалечена 80 м, продавниците се на 200 м, центарот на местото е на 350 м и станицата на локалниот автобус е на 20 м.

Сите апартмани имаат дополнителен кревет во дневната соба, бања со када и тоалет, опремена кујнска ниша со фрижидер, електричен шпорет, машина за миење садови, микробранова печка, апарат за кафе и основен прибор. Излезот на балконот е од дневната соба, а ски складот е на излезот од зградата.

Интернет конекција и паркинг простор во гаражата се со доплата, но исто така можете да паркирате на паркингот малку подалеку од резиденцијата.
1 300 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 80 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 20 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 350 m
Оддалеченост од центар

Понуда на објектот

 • 1 Постелнина
  Можете да понесете своја постелнина или да платите за изнајмување на рецепцијата од објектот.
 • 1 Крпи
  Ако не понесете свои крпи, може да доплатите за нив на рецепција.
 • 1 Домашни миленици
  Дозволен е еден домашен миленик со претходна најава и доплата.
 • 1 Гаража
  Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 44.818476, 6.482788
 • Адреса: 1800 Puy Saint Vincent
 • Поштенски број: Puy Saint Vincent, Francija
 • Најблизок Ски лифт: 300 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 80 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 20 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Оддалеченост од центар: 350 m
  Оддалеченост од центар
 • Продавница: 200 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 350 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +33761574700
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Понеделник: 09:00 - 11:00 17:00 - 20:00
 • Вторник: 09:00 - 11:00 17:00 - 20:00
 • Четврток: 09:00 - 11:00 17:00 - 20:00
 • Петок: 09:00 - 11:00 17:00 - 20:00
 • Сабота: 08:00 - 20:00
 • Недела: 09:00 - 11:00 17:00 - 20:00
 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прифаќа VISA, EUROCARD.

Корисни информации

Check in: 17:00 - 20:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување 0033776395198 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Постелнина незадолжителна доплата на рецепција Можете да понесете своја постелнина или да платите за изнајмување на рецепцијата од објектот.
Крпи незадолжителна доплата на рецепција Ако не понесете свои крпи, може да доплатите за нив на рецепција.
Baby cot и столче за хранење незадолжителна доплата на рецепција На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција Дозволен е еден домашен миленик со претходна најава и доплата.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција Плаќањето се врши исклучиво со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 18 години не плаќаат туристичка такса.
Гаража незадолжителна доплата на рецепција Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.