+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Oz En Oisans

Почетна страна  >  Francija  >  Oz En Oisans
Сместување
2 Сместување
Ски патекa
250km Ски патекa
До
1135m До 3330m

Oz En OisansOz En Oisans, идеална дестинација за одмор. Пријатна атмосфера во селото поврзана со ски областа на Alpe d'Huez и нуди околу 250 километри скијачки патеки. Главниот дел од населбата е затворен за сообраќај, достапен само за пеш или скии. Куќите изградени во типичниот архитектонски стил на Savoj, му даваат на целото место автентичен шарм. Идеално место за семејни одмори!Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има маркети.
1 Пекара
Во местото има пекари.
1 Туристичко биро
TIC Oz En Oisans, отворен секој ден. Телефонски број +33 4 76 80 78 01.
1 Банка/банкомат
Во местото има банкомат.
1 Продавница за сувенири
Повеќе продавници со локални производи.
1 Полициска станица
Општи телефонски броеви 17.
1 Лекар
Центарот за здравство е отворен секој ден. Телефонски број +33 4 76 80 68 81.
1 Прва помош
Општи телефонски број 15.
1 Стоматолог
Стоматолошката ординација е отворена секој ден, освен во недела. Телефонски број: +33 4 76 80 00 75.
1 Аптека
Аптека Bera, отворена секој ден од 8.15 до 12.30. Телефонски број +33 4 76 80 78 64.
1 Планинска служба
Општи телефонски број 15.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Качување по мраз
Маратон на ледени водопади придружени со водич, можност за изнајмување на опрема. Максималниот број на луѓе по група е 4, минималната возраст е 12 години. Сите информации и резервации на +33 4 76 80 42 55.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со куче, достапно секој ден. Информации и резервации на +33 603 651 561.
1 Санки со коњска запрега
Коњи подготвени за јавање, достапни секој ден. Информации и резервации на +33 603 651 561.
1 Snowshoeing
Прошетка со водич, достапна секој ден, во зависност од времето. Информации и резервации по телефон +33 6 85 73 53 41.
1 Ski touring
Водени тури низ околните планини придружени со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации и резервации по телефон +33 6 07 30 12 74.
1 Параглајдинг
Панорамски лет достапен секој ден, во зависност од временските услови. Двочасовниот лет во тандем е 170 €, можни попусти за групи. Информации и резервации по телефон +33 622 662 771.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.