Megeve
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Megeve

Почетна страна  >  Francija  >  Megeve
Сместување
2 Сместување
Ски патекa
445km Ски патекa
До
1100m До 2353m

MegeveMegeve припаѓа на престижната група The Best of Alps.

Овој шармантен ски ресорт ги возбудува љубителите на скијањето и бордањето, но и оние кои сакаат добра кујна и добар ноќен живот. Megeve се разликува од останатите француски ски ресорти како по историјата, така и по карактерот и амбиентот. Автентичното савојско село во единственото природно опкружување и богата традиција воедно е и ексклузивен француски ски ресорт и одлична појдовна точка за една од најголемите ски области - Evasion Mont Blanc.

Спомени за скијачите - во паркот Park Waidzai Rochebrune се наоѓа видео зона. На влезот само ја чекирате Вашата ски карта и подоцна, на веб страната на ски ресортот Megeve , можете бесплатно да го преземете своето видео .
На врвот на патеките Rochebrune and Mont d'Arbois има камери. Чекирајте ја ски картата и сликајте се со Mont Blanc ! И овие фотографии можете бесплатно да ги преземете од интернет!Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
TIC Megeve, работи секој ден од 09:00 - 19:00 h. Телефон : +33 450 21 27 28.
1 Банка/банкомат
Во местото има банка и банкомат.
1 Продавница за сувенири
Неколку помали продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Megeve, телефонски број +33 450 91 28 10 или 17.
1 Пошта
Пошта Megeve, затворена за време на викендите и празниците.
1 Лекар
Megeve Medical Cabinet, работи секој ден. Телефон : +33 450 58 74 74.
1 Прва помош
Прва помош, унифициран број 15.
1 Аптека
Во местото има повеќе аптеки , отворени секој ден.
1 Планинска служба
Планинска служба, унифициран број 15.
1 Кино
Две кина: Panoramic и Rochebrune.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Затворен тениски терен
Тениско игралиште во спортскиот центар La Palais. Информации и резервации на игралишта на телефонскиот број +33 450 21 15 71.
1 Спортски центар
Повеќенаменски спортски центар La Palais: вештачка карпа, фитнес, тенис , пинг - понг , јога курсеви, curling , лизгање, пливање, aqua aerobic. Информации и резервации на тел. : +33 450 21 15 71.
1 Лизгалиште
Отвореното лизгалиште во центарот на местото работи секој ден. Можност за изнајмување на лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување на замрзнат водопад во придружба на водич. Информации и резервации на тел. : +33 450 21 55 11.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешки запреги за индивидуални гости или групи. Информации и резервации на тел. : +33 450 21 55 11.
1 Snowshoeing
Планинарење во придружба на водич секој ден во зависност од временските услови. Информации и резервации на тел. :+33 450 21 55 11.
1 Ski touring
Ski touring во придружба на лиценциран водич. Можност за изнајмување опрема. Информации и резервации на тел. : +33 450 21 55 11.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем. Информации и резервации на тел. : +33 450 21 55 11.
1 Ноќен клуб / дискотека
Cocoon Club, Palo Alto, The Sauvageonne.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.